Ako na Tilgnerke starší žiaci čítali prvákom

Simona Baranová, 6. novembra 2017 15:13

Októbrové počasie bolo síce predposledný utorok toho mesiaca pochmúrne, avšak ani to nás neodradilo od zapojenia sa do projektu s názvom Starší mladším.

Bratislava 6. novembra (SkolskyServis.sk) - Tento náš tilgnerácky projekt spočíva v akomsi predaní skúseností, ale aj rozdávaní radosti tým mladším. Robíme ho na rôznych predmetoch, kde si staršia trieda pripraví program pre svojich menších spolužiakov.
Ako na Tilgnerke starší žiaci čítali prvákom Foto: Simona Baranová

Naša trieda 4.A bilingválna sa vydala navštíviť čerstvých prváčikov našej základnej školy. Asi vám hlavou víri otázka, čo sme maličkým odovzdali alebo ako sme ich prekvapili? Na hodinách slovenského jazyka s našou pani učiteľkou sme sa (samozrejme) okrem učenia venovali aj tomuto projektu a prváčikom sme vlastnoručne vyrobili záložky do kníh či učebníc v tvare tulipánov, medvedíkov či zajačikov, ktoré môžu použiť do šlabikára či knihy. K záložkám sme pridali aj veselé halloweenske omaľovanky. Moja spolužiačka Dianka ako moderátorka podujatia privítala prváčikov na našej škole a zaželala im veľa úspechov v mene celej našej triedy.
Ako na Tilgnerke starší žiaci čítali prvákom Foto: Simona Baranová

Naším prekvapením pre 1.A bolo krátke, ale poučné divadielko, na ktorom som sa osobne podieľala s mojimi dvomi spolužiačkami Katkou a Luckou. Deťom sme zahrali krátku rozprávku o kačiatku a kuriatku, ktoré sa naraz vyliahli a išli sa kúpať do neďalekého jazierka. Takto sme si overili aj detskú pozornosť a kritické myslenie. Deti samozrejme prišli na to, že kuriatko sa topilo, lebo nevie plávať. Za odmenu dostali záložky aj omaľovanky.
Prváčikovia si nás veľkáčov obzerali, hlavne našich chalanov, a boli tak tichúčko od nadšenia, že sme počuli vlastný dych. Dohodli sme sa, že prídeme aj na konci roka a to už nám rozprávku prečítajú oni a vyskúšame ich aj, čo sa naučili z angličtiny.
Ako na Tilgnerke starší žiaci čítali prvákom Foto: Simona Baranová

Po návrate z návštevy 1.A do našej triedy sme sa so spolužiakmi zhodli, že tento projekt je veľmi vydarený a iste ich usporiadame viac!

Simona Baranová, 4.A b
Spojená škola, ZŠ a G, Tilgnerova 14, Bratislava

Téma TASR