A tento poznáte?

Mária Škultétyová, 1. júla 2018 8:08

Prvý júl je Medzinárodným dňom vtipov a vtipkovania.

Foto: Pixabay


Bánovce nad Bebravou 1. júla (SkolskyServis.sk) - Tento deň je oslavou smiechu a radosti. Lebo nie je nič zdravšie ako dobrý smiech. Ľudia by tento deň mali venovať zábavným aktivitám, zábavným príbehom, obrázkom alebo vtipom, píše sa v medzinárodnom kalendári.

Mnohí si ešte pamätáme na vynikajúcu zábavnú reláciu Vtipnejší vyhráva. Vyrábala sa v bratislavskom televíznom štúdiu a moderovali ju Oldo Hlaváček a Ivan Krajíček. Vtipy rozprávali známi a nezabudnuteľní herci a speváci a hodnotila ich porota.

Vtipkovať a byť veselý je zdravé. Obzvlášť dnes, keď sme nabití negatívnou energiou a nadávame na všetko a na všetkých. Najviac na tých, čo majú iný názor než my. Robiť si žarty a posmechy z chýb tých druhých nie je hriechom. Často však nepoznáme hranicu, zvlášť keď ide o našich politických protivníkov. A tak tú pomyselnú čiaru radi prekročíme a zdá sa nám to vtipné. Tak sa to videlo aj istému hercovi, keď si uťahoval zo známeho politika. Z OTA si urobil „vtipnú“ reláciu, čo sa však každému nepáčilo, a preto jeho vtipkovanie u niekoho vyvolalo skôr rozpaky než smiech. Nesmiala sa ani známa moderátorka, ktorá sa len ako málokto dokáže baviť aj na vlastný účet.

Spomínaný „vtip“ by sa dal v minulosti zaradiť k tým „za zlatú mrežu“. Dnes už takúto kategóriu, našťastie, nemáme, na ukážku aspoň jeden:

Cigáň dostal návštevu z úradu a chválil sa, aké pekné zajačníky má vo dvore. Súdruh úradník vidí na dvierkach nápisy KSČ, KSS, KSSZ a zhrozený sa ho pýta: A vieš ty, čo to znamená? Viem, prosím pekne, akože by som nevedel, v chlieviku KSČ je zatvorená kotná samica čierna, v chlieviku KSS je kotná samica strakatá a v tomto KSSZ mi kotná samica strakatá zdochla.

Téma TASR