10. ročník floristickej súťaže Malinovský Valentín

Monika Ignácová, 19. februára 2018 10:07

SOŠ záhradnícka G. Čejku Malinovo hostila dňa 15.02.2018 súťažiacich študentov (26) z 10 stredných odborných škôl na medzinárodnej súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetín Malinovský Valentín.

10. ročník floristickej súťaže Malinovský Valentín Foto: SOŠ MalinovoMalinovo 19. februára (SkolskyServis.sk) - Súťaž sa konala pod záštitou Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov (SAKF) za účasti predsedu BSK Mgr. Juraja Drobu, zástupcov zriaďovateľa a ŠIOVu.

Súťažná téma: Kvetinová tortička
1. miesto: Kristína Prekopová, SOŠ Pruské
2. miesto: Svetlana Borbélyová, SOŠZ G. Čejku Malinovo
3. miesto: Noemi Varga – Záhradnícka škola Szombathely

Súťažná téma: Výzdoba romantického stola pre 2 osoby
1. miesto: Miriam Bučková, SOŠ PaSnV Žilina
2. miesto: Antónia Hajtó, Záhradnícka škola Szombathely
3. miesto: Dávid Németh Tóth, Záhradnícka škola Szombathely

Celkové hodnotenie:
1. miesto: Miriam Bučková, SOŠ PaSnV Žilina
2. miesto: Noemi Varga – Záhradnícka škola Szombathely
3. miesto: Kristína Prekopová, SOŠ Pruské

Mladým súťažiacim floristom ďakujeme za účasť a zručnosť, nápaditosť, ktorými prispeli k nádhernej kvetinovej atmosfére v našej škole.Mgr. Monika Ignácová

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR