Výzva pre školy: Doplňte si svoje knižnice

OTS, 10. septembra 2018 7:01

Školy na celom Slovensku si aktuálne môžu doplniť svoje školské knižnice o tituly cudzojazyčnej beletrie LIBRE, ktorá predstavuje dôležitý doplnkový materiál pri výučbe cudzích jazykov.

Výzva pre školy: Doplňte si svoje knižnice Foto: RAABE
Bratislava 10. septembra (OTS) - Odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko pripravilo pre školy akciu 20+10 za zvýhodnených podmienok s takmer 300 knižnými titulmi v piatich svetových jazykoch. Stačí, ak si škola objedná 20 titulov z edície LIBRE a ďalších 10 si k nim môže vybrať zadarmo ako bonus.

Pre strednú aj základnú školu, v ktorých sa deti začínajú učiť cudzie jazyky, je potrebné nájsť literatúru, ktorá zodpovedá danej vekovej kategórii, a čítať, čítať, čítať... To je pre mňa cesta k dobrému zvládnutiu cudzieho jazyka,“ tak znie vyjadrenie Josefa Jařaba, známeho českého anglistu a amerikanistu, uznávaného profesora a bývalého rektora Univerzity Palackého v Olomouci.

Odporúča preto neskúšať znalosť jazykov formou testov, ale napríklad aj rozhovorom o prečítanej knihe, sledovať filmy v pôvodnom znení s titulkami, ale najmä: čítať, čítať a zase len čítať cudzojazyčnú a veku primeranú literatúru.

V duchu tejto filozofie týkajúcej sa výučby cudzích jazykov, sa odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko rozhodlo ponúknuť školám príležitosť dobudovať si svoje knižničné fondy o cudzojazyčnú beletriu LIBRE, ktorá obsahuje adaptované diela velikánov svetovej literatúry, ako napríklad Alexandra Dumasa, Williama Shakespeara, Charlesa Dickensa, Daniela Dafoeho, Jane Austenovej, Charlotte Bronteovej a pod., ale aj knižky pre deti s originálnymi príbehmi. Každé z diel je zamerané na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti, precvičovanie istej gramatiky či na obohatenie slovnej zásoby.

Stačí, ak si škola objedná 20 titulov z edície LIBRE a 10 ďalších si môže vybrať k svojmu nákupu úplne zadarmo. TU


RAABE ponúka jazykovú literatúru LIBRE v piatich jazykoch: vo francúzštine, nemčine, angličtine, taliančine a španielčine. Jednotlivé diela sú v ponuke RAABE odstupňované podľa veku čitateľov, resp. náročnosti textov a gramatiky na tri skupiny:
• young readers (deti vo veku 5 – 10 rokov)
• teen readers (staršie deti vo veku 11 – 16 rokov)
• young readers (mladí nad 16 rokov a dopelí)
Tituly pre čitateľov vo veku 5 – 10 rokov obsahujú:
• päť strán cvičení na konci knihy,
• ilustrovaný slovník z vnútornej strany obálky,
• originálne záložky s tematickou potlačou.

Tituly pre staršie deti vo veku 11 – 16 rokov a pre čitateľov nad 16 rokov obsahujú:
• text rozdelený na kapitoly,
• nevyhnutnú slovnú zásobu priamo na konkrétnej strane,
• zaujímavé informácie spojené s príbehom v historickom, kultúrnom alebo
geografickom kontexte, doplnené zaujímavosťami o autorovi príbehu,
• aktivity na otestovanie sa.

Súťaž!!!


POZOR: SÚŤAŽ!
Stačí, ak odpoviete na zopár otázok a my vás zaradíme do žrebovania o 5 knižiek z edície cudzojazyčnej beletrie LIBRE.
Zapojte sa do súťaže tu

Foto: RAABE

POZOR: AKCIA PRE ŠKOLY!
Školy na celom Slovensku si aktuálne môžu doplniť svoje školské knižnice o tituly cudzojazyčnej beletrie LIBRE za zvýhodnených podmienok. Stačí, ak si škola objedná 20 titulov z edície LIBRE a ďalších 10 si k nim môže vybrať úplne zadarmo ako bonus.
Školy si môžu tituly objednávať tu

Téma TASR