Zvolen: V NLC štartuje nový ročník Detskej lesníckej univerzity

TASR, 19. októbra 2018 13:50

Študijný cyklus o lese pripravili zamestnanci centra pre 39 prihlásených žiakov 6. ročníkov šiestich základných škôl zo stredného Slovenska.

Zvolen 19. októbra (TASR) - Ďalší ročník Detskej lesníckej univerzity otvorili slávnostne v piatok v Národnom lesníckom centre (NLC) vo Zvolene. Študijný cyklus o lese pripravili zamestnanci centra pre 39 prihlásených žiakov 6. ročníkov šiestich základných škôl zo stredného Slovenska.

Ilustračné foto Foto: TASR


Ako pre TASR uviedla Veronika Lehotská z referátu komunikácie a marketingu NLC, hlavným cieľom Detskej lesníckej univerzity je popularizácia lesníckej vedy a výskumu a podpora rozvoja prírodovednej gramotnosti. "Žiaci spoznajú nové zaujímavé fakty z oblasti lesníctva a ekológie lesa. Budú sa učiť priamo vo vysokoškolskom prostredí, absolvujú viaceré interaktívne prednášky a zážitkové formy pedagogiky," priblížila.

Súčasťou vzdelávania bude okrem ôsmich prednášok od odborníkov na danú problematiku aj lesnícky výlet, či programy lesnej pedagogiky. Pre absolventov je tradične pripravená záverečná promócia na Technickej univerzite vo Zvolene.

Detskú lesnícku univerzitu aj v tomto školskom roku zabezpečuje NLC Zvolen - Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania. Partnermi projektu sú Vojenské lesy a majetky Slovenskej republiky š. p., Lesy Slovenskej republiky š. p., Technická univerzita vo Zvolene - Lesnícka fakulta a mesto Zvolen.


Téma TASR