ZŠ sa pripravujú na zápisy, predchádzajú im dni otvorených dverí

TASR, 18. marca 2019 13:03

Základné školy (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavských mestských častí sa pripravujú na zápis prvákov.

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa


Bratislava 18. marca (TASR) - Základné školy (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti bratislavských mestských častí sa pripravujú na zápis prvákov. Výnimkou nie sú ani najväčšie samosprávy v hlavnom meste. Samotnému aprílovému zápisu na školský rok 2019/2020 opäť predchádzajú dni otvorených dverí na jednotlivých školách, kde sa o nich rodičia dozvedia všetky potrebné informácie.

"Osvedčila sa nám možnosť pre rodičov, aby mohli osobne navštíviť školu, ktorú zvažujú vybrať pre svoje dieťa. Pre rodičov je to jedno z kľúčových rozhodnutí v danej etape života ich dieťaťa, preto sa im snažíme vytvoriť také podmienky, aby získali čo najviac informácií," uviedol pre TASR novomestský hovorca Marek Tettinger.

Podobne je to aj v Petržalke. "Snažíme sa, aby rodičia mohli vidieť na vlastné oči nielen priestory, ale aj vyučujúcich a dozvedieť sa, čo všetko daná inštitúcia ponúka," poznamenala Mária Halašková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu. Podotkla, že každá základná škola sa snaží priblížiť svoj školský vzdelávací program, originalitu svojho systému či krúžkové činnosti. V mestskej časti sa môžu deti okrem toho tešiť aj na tvorivé dielničky a športové akcie.

Zápisy prváčikov sú naplánované na apríl. Ako prvé ich bude mať 11 základných škôl v Petržalke a osem škôl v Novom Meste, a to v piatok a sobotu 5. – 6. apríla. O týždeň nato čaká zápis prváčikov v Ružinove. Brány deviatich škôl budú otvorené v piatok a sobotu 12. – 13. apríla. Ako posledné v rámci najväčších mestských častí čaká zápis sedem základných škôl v Starom Meste, a to v piatok a sobotu 26. – 27. apríla.

Bližšie informácie o zápisoch, podmienkach a termínoch uvádzajú mestské časti na svojich webových stránkach. Tie zároveň spolu s webstránkami jednotlivých škôl informujú aj o termínoch dní otvorených dverí.
Téma TASR