Zlatý Amos: Vyhlásenie 13. ročníka ankety o najobľúbenejšieho učiteľa

Školský servis, 22. októbra 2018 11:03

“Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať.” Jan Amos Komenský

Zlatý Amos 2018 - Ján Gáll Foto: Martin SchopinskiBratislava 22. októbra (SkolskyServis.sk) - Už po trinástykrát sa dozvieme, kto získa titul Zlatý Amos SR, kto získa titul Amos sympaťák, ktorá škola bude tou Zlatou a spoznáme aj pedagógov, na ktorých sa oplatí spomínať, ďalšie ocenenia sú učiteľ bez predsudkov a naj učiteľ národnostných menšín. Tvárou ankety už po siedmykrát bude spevák, učiteľ Igor Timko zo skupiny No name. Moderátorkou celoslovenského kola - finále ankety, ktoré sa uskutoční od 3. – 5. mája 2019 v Pezinku, bude Adela Vinczeová.

Anketu slávnostne otvorili na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR v Bratislave generálny tajomník MŠVVaŠ Mario Schrenkel a Zlatý Amos 2018 Ján Gáll:Anketa vstupuje do 13. ročníka a za uplynulých 12 rokov ocenili viac ako 90 úžasných učiteľov z celého Slovenska. Do ankety sa zapojilo 40 743 žiakov, 551 základných a stredných škôl, dostali 693 učiteľských nominácii a odovzdali 101 600 ticíc eur učiteľom, žiakom a školám zapojeným v našej ankete.

Čo je pre nás učiteľ? Prečo si vážime učiteľov?

Každý dobrý učiteľ svojich žiakov ovplyvňuje počas štúdií. Dobrý učiteľ je pre mnohých vzorom do konca života. Každý si rád spomenie na svojich učiteľov, ktorí nám dávali nielen vedomosti, ale aj lásku. Vybudovali si so svojimi žiakmi krásny vzťah a práve vzťah medzi žiakmi a učiteľmi je pre našu anektu najdôležitejší. Snažíme sa ukázať celéme Slovensku, že aj keď povolanie učiteľ nie je lukratívne, máme skvelých a výnimočných učiteľov a raz status učiteľ bude mať vážnosť a podporu ako za starých čias, povedala pre skolskyservis.sk Renáta Vadásyová, riaditeľka ankety.

Žiaci môžu svojich učiteľov navhovať až do 10. februára 2019. Prihlášku nájdete TU:

Víťazi získajú:

Zlatý Amos získa 3500 Eur, korunu a žezlo (putovná cena)
Amos sympaťák získa 1000 Eur (internetové hlasovanie)
Zlatá škola získa 1000 Eur (najviac prihlásených učiteľov)
Cena Jána Gašperana – detská porota (spoluzakladateľa ankety na Slovensku) – učiteľ získa 1000 eur
Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať získavajú ocenenie všetci prihlásení učitelia
Najlepší príbeh o učiteľovi – 200 Eur (ocenenie pre žiakov)
Naj učiteľ národnostných menšín – 1000 eur
Učiteľ bez predsudkov – 1000 eur

Hlavný organizátor je OZ ADEVYK
Hlavný partner je Mnisterstvo školstva,vedy, výskumu a športu SR
Spoluorganizátori sú Bratislavský samosprávny kraj a mesto Pezinok


Téma TASR