ZKSM ponúka vzdelávanie v oblasti vodcovských zručností

TASR, 12. apríla 2018 10:28

Registrácia účastníkov je otvorená do 30. apríla.

Bratislava 12. apríla (TASR) – Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) ponúka vzdelávanie v oblasti vodcovských zručností, ktoré sa bude otvárať začiatkom septembra v Diecéznom centre mládeže Archa v Bojničkách v okrese Hlohovec. Registrácia účastníkov je otvorená do 30. apríla. TASR informovala Monika Takáčová zo ZKSM.
Líderská animátorská škola (LAŠ) je jednoročný vzdelávací program, cieľom ktorého je ponúknuť účastníkom neformálne vzdelávanie zamerané na rozvoj vedomostí, praktických skúseností a zručností v oblasti vodcovstva, vedenia a rozvoja ľudí.

Poslaním LAŠ je formácia kresťanských lídrov k efektívnemu a zodpovednému vedeniu spoločenstiev s konkrétnou víziou, schopnosti motivovať iných a vytváraniu funkčnej spolupráce v regióne medzi spoločenstvami. "Účastníci tejto formácie porozumejú svojmu obdarovaniu, naučia sa rozvíjať ľudí, uvidia väčší obraz toho, čo Boh robí na Slovensku a v neposlednom rade budú veľkým prínosom pre svoje spoločenstvo," povedal koordinátor a jeden z hlavných organizátorov LAŠ Eduard Filo.

Vzdelávanie pozostáva zo siedmich víkendov a päťdňového letného kempu. Tri víkendy vzdelávacieho programu sú akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Program jednotlivých víkendov pozostáva z teoretických a praktických blokov, zážitkových aktivít, práce v skupinkách, diskusií s pozvanými hosťami a osobných konzultácií s členmi tímu.



Téma TASR