Základná škola Karpatská sa čoskoro popýši novými oknami aj ihriskom

TASR, 22. augusta 2017 9:26

Na žilinskej Základnej škole (ZŠ) Karpatská panuje počas letných prázdnin čulý pracovný ruch.

ZŠ Karpatská Žilina Foto: Mesto Žilina


Žilina 22. augusta (TASR) - Okrem dokončenia kompletnej rekonštrukcie okien je v pláne aj výmena rozvodov internetových prípojok. Investíciu vo výške približne 100.000 eur hradí ZŠ zo svojich zdrojov.

"Výmena okien sa realizuje zo západnej časti školy smerom na sídlisko Vlčince a celé schodište. Je to posledná časť budovy, ktorá nemala vymenené okná za plastové. Celkové náklady na výmenu okien v tejto časti sú bezmála 42.000 eur," informoval dnes TASR hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

ZŠ Karpatská Žilina Foto: Mesto Žilina


V škole okrem toho v súčasnosti menia aj prípojky na internet, čo si vyžiada ďalších viac ako 58.000 eur. Výmena podľa Čorbu zaručí rýchlejší internet bez vypadávania signálu v rámci celej školy. Tiež sa zjednoduší práca pedagógov a výučba žiakov.

V areáli školy pribudne aj nové multifunkčné ihrisko, ktoré má podporiť pohyb a zručnosti detí. Výstavbu ihriska v hodnote takmer 84.000 eur uhradí žilinská mestská samospráva. "Značnú časť finančných prostriedkov stojí chránička vysokotlakového plynovodu, ktorá je pri výstavbe nevyhnutná," vysvetlil hovorca.

ZŠ Karpatská Žilina Foto: Mesto Žilina
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac