Žiaci si vyskúšajú svoje znalosti v Európskom kvíze o peniazoch

TASR, 14. marca 2018 14:12

Do zajtrajšieho národného kola Európskeho kvízu o peniazoch sa zapojí 118 tried z celého Slovenska.

Bratislava 14. marca (SkolskyServis.sk) - Kvíz je zameraný na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov a v tomto roku sa realizuje po prvýkrát v 30 európskych krajinách.
Foto:

Európsky kvíz o peniazoch je súčasťou Európskeho týždňa financií, ktorý sa tento rok koná od 12. do 18. marca. Európsky týždeň venovaný financiám je každoročná iniciatíva, ktorú už štvrtý krát organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. Každoročne sa počas jedného marcového týždňa konajú vo viac ako 20 krajinách stovky aktivít na podporu finančnej gramotnosti v Európe. Európskej bankovej federácii a jej členom veľmi záleží na finančnom vzdelávaní. Slovensko sa do Európskeho týždňa financií zapája práve Európskym kvízom o peniazoch, ktorý organizuje Slovenská banková asociácia v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska.

„Finančné vzdelávanie patrí medzi kľúčové témy na pôde našej asociácie. Mladí ľudia patria medzi veľmi zraniteľnú skupinu, a preto je veľmi dôležité hľadať možnosti ako zvyšovať ich finančnú gramotnosť. Veľmi nás teší počet prihlásených tried, znamená to, že aj samotní žiaci si uvedomujú dôležitosť tejto témy,“ uviedla Milena Koreňová, výkonná riaditeľka Slovenskej bankovej asociácie.

Rovnako Ondrej Gallo, správca Nadácie pre deti Slovenska potvrdzuje význam dôležitosti tejto témy:
„V nadácii sme presvedčení, že oblasť finančnej gramotnosti, najmä v sociálnom kontexte mladých ľudí a rodín, je v súčasnosti nesmierne aktuálna. Vzdelávanie detí v tejto oblasti by preto malo byť prioritou a súčasťou vzdelávacieho systému ako takého. Sme veľmi radi, že sa nám túto myšlienku darí rozvíjať aj vďaka podpore spoľahlivého partnera, akým je Slovenská banková asociácia.“

Európsky kvíz o peniazoch sa hrá na platforme Kahoot! - bezplatnej vzdelávacej platforme s herným základom určenej pre učiteľov, žiakov a študentov. Kvíz bude naživo, otázky sa budú zobrazovať na kanáli YouTube a študenti budú zadávať svoje odpovede prostredníctvom platformy Kahoot!

Viac informácií nájdete na: http://www.europskykvizopeniazoch.sk/ alebo https://www.ebf.eu/europeanmoneyweek/Informácie o organizátoroch

Slovenská banková asociácia je kľúčovou asociáciou v slovenskom finančnom sektore a jedinou organizáciou zastupujúcou záujmy bánk pôsobiacich v SR. Jej 27 členov reprezentuje takmer 100 % slovenského bankového sektora. SBA je od roku 1996 členom Európskej bankovej federácie (European Banking Federation), členom Európskej platobnej rady (European Payment Council) a členom Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ).

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje viac ako 20 rokov realizáciou a podporou užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.


Kontakt pre médiá
Diana Brodnianska| hovorkyňa SBA | diana.brodnianska@sbaonline.sk | +421 905 353 199Téma TASR