ZUŠ v Sobranciach by mala prejsť komplexnou rekonštrukciou

TASR, 19. februára 2019 9:28

V súčasnosti sa uskutočňuje výberové konanie na dodávateľa.

Základná umelecká škola v Banskej Štiavnici


Sobrance 19. februára (TASR) – Základná umelecká škola (ZUŠ) v Sobranciach by mala prejsť komplexnou rekonštrukciou. Mesto totiž na tieto účely získalo nenávratný finančný príspevok (NFP). V súčasnosti sa uskutočňuje výberové konanie na dodávateľa. TASR o tom informoval Jozef Rajzák z oddelenia miestneho rozvoja, výstavby, územného plánovania, stavebného poriadku a životného prostredia Mestského úradu Sobrance.

Hlavným cieľom projektu je znížiť spotrebu energií pri prevádzke budovy. Rajzák vyzdvihol, že sa rekonštrukciou zmení aj jej vzhľad. Základná umelecká škola sa podľa jeho ďalších slov nachádza v dvoch pavilónoch, ktoré sú od seba vzdialené niekoľko metrov. Starší je štvor- a novší dvojposchodový. Pôvodne slúžili na iné účely, vnútorné priestory sa preto niekoľko rokov na tie vzdelávacie prispôsobujú.

Projekt rieši okrem iného výmenu okien, rekonštrukciu strechy či zateplenie oboch častí školy. Jeho náklady predstavujú približne 575.000 eur. "Žiadaná suma NFP je 559.000 eur," spomenul Rajzák. Mestu vznikli podľa neho aj neoprávnené náklady týkajúce sa výstavby chodby, ktorá prepojí oba pavilóny, a tiež niektorých interiérových prác. Rekonštrukciu by chceli prispôsobiť prevádzke školy. Jej začiatok závisí od viacerých faktorov, napríklad aj od ukončenia výberového konania.

Školu aktuálne navštevuje 697 žiakov.
Téma TASR