Základná škola J. Kráľa získala ocenenie za environmentálne projekty

TASR, 6. júna 2013 12:49

Na toto ocenenie ju nominovalo Občianske združenie Tatry, s ktorým v posledných rokoch spoločne zrealizovali viacero pozoruhodných environmentálnych projektov.

Liptovský Mikuláš 6. júna (TASR) – Základná škola J. Kráľa sídliaca na najväčšom liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny získala Cenu ministra životného prostredia. Na toto ocenenie ju nominovalo Občianske združenie (OZ) Tatry, s ktorým v posledných rokoch spoločne zrealizovali viacero pozoruhodných environmentálnych projektov.

„Prístup tejto školy k projektom humanizácie verejných priestranstiev a environmentálnej výchovy je príkladný a unikátny nielen v rámci Liptovského Mikuláša. Okrem iného je pravidelným iniciátorom čistenia potoka pretekajúceho sídliskom. Jej žiaci sa aktívne zapojili do vytvárania, rozširovania a údržby zelenej oázy uprostred sídliska,“ uviedol projektový manažér OZ Tatry Rudolf Pado.

Riaditeľ ocenenej školy Július Lichardus pripomenul postupnú premenu školského areálu z fádneho betónového priestoru na príťažlivé prírodné zátišie. „Podarilo sa nám vybudovať zaujímavé miniarborétum, prírodné jazierko či náučnú bylinnú špirálu. Najnovšie všetci túžime po exteriérovej lezeckej stene,“ skonštatoval.

„Vnímam to predovšetkým ako ocenenie snahy našich žiakov. Najpozitívnejším signálom je, že ich tieto aktivity nadchli a zapájajú sa do nich s úprimnou detskou radosťou a nadšením. Netrpezlivo očakávajú ďalšie a ďalšie projekty, ku ktorým by mohli priložiť pomocnú ruku,“ dodal riaditeľ pre TASR.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac