Vzdelávací web KidsCodr ponúka učebné materiály

Školský servis, 20. apríla 2017 8:01

Tento mesiac uzrel svetlo sveta nový vzdelávací portál KidsCodr, ktorý je určený pre deti od 6 rokov.

Foto: KidsCodrBratislava 20. apríla (SkolskyServis.sk) - Nový web predstavuje vzdelávaciu platformu, ktorá ponúka kompletné osnovy zamerané na výučbu základných princípov programovania, tvorby algoritmov a herného dizajnu. Portál tak poslúži ako vzdelávacia pomôcka nielen pri kódovaní, ale pri vývoji hier a rozšíri rôzne technologické zručností dieťaťa.

Platformu vyvinuli vývojári nielen pre samotné deti, ale má slúžiť aj ako kompletný materiál pre učiteľov, ktorí ju môžu využívať na svojich hodinách a krúžkoch. Je aplikovateľná a teda použiteľná pre všetky školy u nás. Okrem toho je platforma vhodná aj pre rodičov, ktorí ju môžu ďalej sprostredkovať svojim deťom.

Vývoji dúfajú, že si KidsCodr nájde svoje miesto v radoch učiteľov. Keďže dnes je už takmer všetko ovplyvnené modernými technológiami, tak aj ich znalosť bude mať zásadný význam pre budúcnosť každého dieťaťa.

Čo všetko nájdu učitelia a deti na stránke?

Web momentálne ponúka tri rôzne kurzy – orientované najmä na programovanie hier , tiež úlohy a námety na programovanie v prostredí Scratch. Neskôr bude k dispozícii viac kurzov. Všetci si tu nájdu kompletný hardware, príslušenstvo, rôzne aktualizácie a podporu, ktorá bude slúžiť pre učiteľov. V neposlednom rade nemôže chýbať zábava, kreativita a angažovanosť.

Foto: KidsCodr


Všetky kurzy sú k dispozícii zdarma. V jednotlivých blokoch videí nechýbajú návody, vďaka ktorým budete vedieť pokračovať vo vytváraní hier, zábavných animácií a príbehov. Každý kurz má svojho inštruktora.

Portál je tak miestom s kompletnými nástrojmi a know-how na výučbu spomínaných zručností .

Viac nájdete na stránke https://www.kidscodr.sk.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac