Zs. SIMON: Fico sa vyhovára a klame

TASR, 24. januára 2016 13:28

Ak tvrdí, že pre učiteľov už do volieb nič urobiť nevie.

Bratislava 24. januára (TASR) - Vláda Roberta Fica pred blížiacimi sa voľbami nielen svieti a kúri, ale aj vládne! – vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda Most-Híd Zsolt Simon.
Z podujatia Zraz dlhých nosov, ktorým chcú pedagógovia vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou situáciou v školstve Foto: Michal Svítok/TASR



Ak súčasná vládna garnitúra podľa Zsolta Simona vie v týchto dňoch riešiť verejné obstarávanie za štátne prostriedky, predávať štátny majetok a uzatvárať zmluvy, tak musí byť schopná riešiť aj požiadavky učiteľov, zdravotných sestier a zdravotníckeho personálu. "To, ale vláda riešiť nechce, pričom tvrdenie , že pre učiteľov už do volieb nič urobiť nevie, je iba výhovorka a lož," upozornil Zsolt Simon.

Ako ďalej pripomenul, v roku 2010 dokázala vláda Roberta Fica zvolať mimoriadne rokovanie parlamentu iba 19 dní pred voľbami do NR SR, aby riešila dopady maďarského zákona o občianstve a prijala tu zákon, ktorým občanov Slovenska zbavuje štátneho občianstva.

"Vyzývam preto Roberta Fica, aby sa nevyhováral a vyriešil problém učiteľov a zdravotných sestier. Z posledných 10  rokov je 8 rokov predsedom vlády, a teda, ak je niekto za daný stav zodpovedný, tak je to práve Fico a jeho politická strana Smer-SD," dodal Zsolt Simon.

TASR informoval tlačový tajomník Most-Híd Gabriel Gilányi.


Súvisiace články:
ISU: V. Crmoman: Ideme do časovo neobmedzeného štrajku
J. Draxler: Aktivita niektorých učiteľov je čisto politická záležitosť
PREMIÉR: Pre učiteľov do 5. marca viac urobiť nemôžeme
Do štrajku sa doteraz prihlásilo viac ako 11.000 učiteľov
Riaditeľské voľno bez príčiny môže byť porušením zákona

Téma TASR



Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac