Zs. SIMON: Fico sa vyhovára a klame

TASR, 24. januára 2016 13:28

Ak tvrdí, že pre učiteľov už do volieb nič urobiť nevie.

Bratislava 24. januára (TASR) - Vláda Roberta Fica pred blížiacimi sa voľbami nielen svieti a kúri, ale aj vládne! – vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda Most-Híd Zsolt Simon.
Z podujatia Zraz dlhých nosov, ktorým chcú pedagógovia vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou situáciou v školstve Foto: Michal Svítok/TASRAk súčasná vládna garnitúra podľa Zsolta Simona vie v týchto dňoch riešiť verejné obstarávanie za štátne prostriedky, predávať štátny majetok a uzatvárať zmluvy, tak musí byť schopná riešiť aj požiadavky učiteľov, zdravotných sestier a zdravotníckeho personálu. "To, ale vláda riešiť nechce, pričom tvrdenie , že pre učiteľov už do volieb nič urobiť nevie, je iba výhovorka a lož," upozornil Zsolt Simon.

Ako ďalej pripomenul, v roku 2010 dokázala vláda Roberta Fica zvolať mimoriadne rokovanie parlamentu iba 19 dní pred voľbami do NR SR, aby riešila dopady maďarského zákona o občianstve a prijala tu zákon, ktorým občanov Slovenska zbavuje štátneho občianstva.

"Vyzývam preto Roberta Fica, aby sa nevyhováral a vyriešil problém učiteľov a zdravotných sestier. Z posledných 10  rokov je 8 rokov predsedom vlády, a teda, ak je niekto za daný stav zodpovedný, tak je to práve Fico a jeho politická strana Smer-SD," dodal Zsolt Simon.

TASR informoval tlačový tajomník Most-Híd Gabriel Gilányi.


Súvisiace články:
ISU: V. Crmoman: Ideme do časovo neobmedzeného štrajku
J. Draxler: Aktivita niektorých učiteľov je čisto politická záležitosť
PREMIÉR: Pre učiteľov do 5. marca viac urobiť nemôžeme
Do štrajku sa doteraz prihlásilo viac ako 11.000 učiteľov
Riaditeľské voľno bez príčiny môže byť porušením zákona

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac