Riaditelia ŠPÚ a Rakúskeho inštitútu sa dohodli na spolupráci

Školský servis, 18. marca 2017 17:33

Zameraná bude predovšetkým na ďalšie vzdelávanie učiteľov prostredníctvom workshopov.

Riaditelia ŠPÚ a Rakúskeho inštitútu sa dohodli na spolupráci Foto: ŠPÚBratislava 18. marca (SkolskyServis.sk) - Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk a riaditeľ Rakúskeho inštitútu v Bratislave Thomas Stiglbrunnner sa dohodli na vypracovaní memoranda o vzájomnej spolupráci. Zameraná bude predovšetkým na ďalšie vzdelávanie učiteľov prostredníctvom workshopov v spolupráci s lektormi rakúskeho Ministerstva školstva a vzdelávania.

„ŠPÚ bude garantom koncepcie obsahu vzdelávania učiteľov. Metodické listy vytvorené pre potreby tohto konkrétneho vzdelávania pre učiteľov nemeckého jazyka, zamerané tematicky na rakúske reálie, ktoré sa budú aplikovať v slovenskej praxi, budú sprístupnené na Metodickom portáli ŠPÚ,“ uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľ. Hajduk. Prvý spoločný workshop učiteľov nemeckého jazyka sa bude konať v ŠPÚ máji tohto roka.

Riaditeľ inštitútu Thomas Stiglbrunnner pozval riaditeľa ŠPÚ na najbližšie kultúrne podujatie o súčasnej hudbe našich susedov, ktoré sa bude konať v Rakúskom inštitúte v Bratislave na tému hudba v Rakúsku. Zároveň prisľúbil aktívnu účasť na medzinárodnej konferencii Súčasné výzvy v jazykovom vzdelávaní na Slovensku, ktorej spoluorganizátorom je Štátny pedagogický ústav. Konferencia sa bude konať v Starej Lesnej 2.- 4.novembra 2017.


TASR informovala Mária Lukáčová zo ŠPÚ.Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac