Výberový prehľad ministrov školstva SR od roku 1989

TASR, 17. augusta 2017 12:39

Minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) dnes abdikoval.

Bratislava 17. augusta (TASR) - Na odchod z funkcie ho vyzval v stredu (16.8.) premiér Robert Fico (Smer-SD), predseda SNS Andrej Danko to akceptoval.

"Po zrelej úvahe abdikujem na post ministra školstva vedy, výskumu a športu, pretože to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze," uviedol dnes Plavčan. Podľa vlastných slov potrebuje chrániť svoju rodinu aj stranu SNS, ktorá ho nominovala do funkcie.
Foto: Ministerstvo školstva SR


TASR prináša výberový prehľad ministrov školstva Slovenskej republiky od roku 1989:


Ladislav Kováč (VPN) - od 12.12.1989-6.9.1990

Ján Pišút - od 6.9.1990-24.6.1992

Dušan Slobodník (HZDS) - od 24.6.1992-26.9.1992

Matúš Kučera (HZDS) - od 26.9.1992-22.6.1993

Roman Kováč (HZDS) - od 22.6.1993-10.11.1993

Jaroslav Paška (SNS) - od 10.11.1993-15.3.1994

Ľubomír Harach (DEÚS) - od 15.3.1994-13.12.1994

Eva Slavkovská (SNS) - od 13.12.1994-30.10.1998

Milan Ftáčnik (SDĽ) - od 30.10.1998-18.4.2002

Peter Ponický (SDĽ) - od 18.4.2002-15.10.2002

Martin Fronc (KDH) - od 16.10.2002-8.2.2006

Ladislav Szigeti (SMK) - od 8.2.2006-4.7.2006

Ján Mikolaj (SNS) - od 4.7.2006-8.7.2010

Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) - od 8.7.2010-4.4.2012

Dušan Čaplovič (Smer-SD) - od 4.4.2012-3.7.2014

Peter Pelegrini (Smer-SD) - od 3.7.2014-25.11.2014

Juraj Draxler (Smer-SD) - od 25.11.2014-23.3.2016

Peter Plavčan (SNS) - od 23.3.2016-



Téma TASR



Používaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac