Vo štvrtok bude verejné vypočutie kandidátov na predsedu SAA

TASR, 20. februára 2019 13:16

O funkciu predsedu SAA sa namiesto piatich avizovaných kandidátov uchádzajú už len traja.

Bratislava 20. februára (TASR) – Vo štvrtok (21. 2.) bude verejné vypočutie uchádzačov o funkciu predsedu Výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAA). Pozýva naň odbornú i laickú verejnosť ministerstvo školstva. Vypočutie kandidátov bude vo štvrtok od 9.00 h v konferenčnej miestnosti Centra vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste v Bratislave. TASR o tom informoval rezort školstva.
O funkciu predsedu SAA sa namiesto piatich avizovaných kandidátov uchádzajú už len traja. Ide o Roberta Redhammera, Mareka Šmida a Juraja Sinaya. V programe verejného vypočutia má od 9.00 do 10.00 h vyčlenený čas Redhammer, od 10.00 do 11.00 h Šmid a od 11.30 do 12.30 h Sinay. Kandidáti predstavia svoj projekt rozvoja SAA, dostanú otázky výberovej komisie a verejnosti.

"Časť verejného vypočutia uchádzačov sa uskutoční v cudzom jazyku zvolenom uchádzačom (v anglickom jazyku alebo v nemeckom jazyku). Meno úspešného kandidáta bude zverejnené v najbližších dňoch," spresnilo ministerstvo.

Slovenská akreditačná agentúra bude podľa zákona ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia vykonávať dohľad nad postupmi vysokých škôl (VŠ). Bude tiež rozhodovať o žiadostiach VŠ, monitorovať kvalitu vzdelávania a spôsob, akým ho zlepšujú. "Rozhodovanie v súlade s novými štandardmi pre vysokoškolské vzdelávanie sa začne v roku 2020," dodal rezort.Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR