Víťazom Olympiády ľudských práv sa stal Tomáš Ťapák

TASR, 13. apríla 2018 14:11

Prvé tri miesta v celoštátnom kole s nosnou témou Aténska škola 21. storočia: demokracia a ľudské práva obsadili gymnazisti.

Omšenie 13. apríla (TASR) - Jubilejný 20. ročník Olympiády ľudských práv (OĽP), ktorý od stredy (11.4.) do piatka hostilo Omšenie pri Trenčianskych Tepliciach, pozná svojich víťazov. Prvé tri miesta v celoštátnom kole s nosnou témou Aténska škola 21. storočia: demokracia a ľudské práva obsadili gymnazisti, informovala TASR tajomníčka Celoštátnej komisie OĽP Barbora Knaperková.
Foto: iuventa
Prvé miesto získal Tomáš Ťapák z Gymnázia Martina Hattalu z Trstenej, druhé miesto obsadila Sára Rihaneová zo Spojenej školy- Gymnázia Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach a tretie Lukáš Sopko Zima z Gymnázia-Gimnázia v Kráľovskom Chlmci. Víťazi uspeli spomedzi 64 chlapcov a dievčat z celého Slovenska zo všetkých typov škôl.

"Olympiáda ľudských práv nie je len obyčajná vedomostná súťaž ako ostatné predmetové olympiády, ale zároveň aj vzdelávacie podujatie, social event a príležitosť pre networking, kde sa môžu realizovať nielen žiačky a žiaci, ale aj ich učitelia," uviedol Kálmán Petőcz, spoluorganizátor, odborný garant a porotca OĽP. Pridanou hodnotou tejto súťaže je podľa neho aj to, že sa na nej vo veľkej miere zúčastňujú nielen gymnáziá, ale aj stredné odborné školy.

Program OĽP ponúkol i plenárnu rozpravu a diskusiu s osobnosťami či workshop s premietaním filmov.

Organizátormi podujatia sú Celoštátna komisia Olympiády ľudských práv a IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.Téma TASR