Školy s dobrovoľníkmi zrealizovali v kraji projekty ekologickej súťaže

TASR, 18. októbra 2017 9:40

Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách.

Tri víťazné školy v kategórii realizovateľný projekt si užili triedny výlet v Tatrách a ich projekty z papierovej podoby sa stali skutočnosťou. Vznikli tak krásne a motivačné, učebné pomôcky na školách, ako napríklad Eko učebňa, ktorá bude slúžiť na externé štúdiu biológie a zemepisu, pocitový chodník tvorený z prírodných materiálov, náučné tabule s informáciami o faune a flóre a iné. Na základe projektu Tatranskí rytieri žiaci základných a stredných škôl učia poznávať dôležitosť prírody a jej hodnoty. Foto: essence-com.comKošice 18. októbra (TASR) - Základné školy (ZŠ) v Rejdovej, Dobšinej a Rakovci nad Ondavou uspeli v celoslovenskom enviromentálnom projekte Tatranskí rytieri. V kategórii realizovateľný projekt sa umiestnili na prvých troch miestach. Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách a okrem toho sa ich projektové plány v uplynulých dňoch aj reálne vybudovali. TASR o tom dnes informovala Jana Kupcová z agentúry, ktorá projekt komunikačne zastrešuje.

Prvý projekt sa, ako informovala, realizoval posledný septembrový týždeň v ZŠ v Rejdovej. V areáli školy pribudla nová skalka s okrasnými drevinami a rastlinkami, ktoré budú slúžiť na poznávanie. Pre exteriérové štúdium bolo vytvorené paletové sedenie. Pred oknami školy vyrástol farebný bylinkový záhon, kde si žiaci budú pestovať vlastné bylinky a zároveň ich spoznávať a starať sa o ne.

"Na druhý deň po realizácii sme mali plenárne rodičovské združenie, na ktorom sme prezentovali náš výherný projekt i rodičom. Všetci boli príjemne prekvapení a nadšení z výslednej práce," doplnila Jozefína Romoková zo ZŠ v Rejdovej.

O niekoľko dní neskôr v ZŠ Rakovec nad Ondavou vytvorili pocitový chodník pri jazierku. "Podarilo sa nám zabetónovať kotvy na nové tabule a upraviť terén v okolí jazierka. Osadili sme vzdelávacie tabule v školskom parku, ktoré budú slúžiť na exteriérové štúdium biológie, ale aj pre verejnosť z okolia," uviedla riaditeľka Základnej školy s Materskou školou v Rakovci nad Ondavou Jarmila Lehotayová.

V piatok (13.10.) prebehla posledná realizácia projektu v Špeciálnej základnej škole v Dobšinej. Na ich školskom dvore vznikla Eko učebňa, ktorá bude slúžiť ako motivačná učebná pomôcka pre rôzne školské predmety.

Na realizáciách projektov spoločne pracovali zamestnanci škôl, žiaci, dobrovoľníci. "Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť na realizácii víťazných projektov ako dobrovoľník a podporiť tak školy, kde vyrastá naša nová generácia," povedala dobrovoľníčka Monika Domeniková zo spoločnosti Tatry mountain resorts, ktorá je zároveň aj partnerom projektu.

Fotogalériu si môžete pozrieť po kliknutí na fotografiu:

Tri víťazné školy v kategórii realizovateľný projekt si užili triedny výlet v Tatrách a ich projekty z papierovej podoby sa stali skutočnosťou. Vznikli tak krásne a motivačné, učebné pomôcky na školách, ako napríklad Eko učebňa, ktorá bude slúžiť na externé štúdiu biológie a zemepisu, pocitový chodník tvorený z prírodných materiálov, náučné tabule s informáciami o faune a flóre a iné. Na základe projektu Tatranskí rytieri žiaci základných a stredných škôl učia poznávať dôležitosť prírody a jej hodnoty. Foto: essence-com.com
Téma TASR