VIDEO: Štrajk učiteľov - deň druhý

TASR/Školský servis, 26. januára 2016 16:04

Niektoré školy dnes zostali zatvorené, inde vyučovanie prebieha v obmedzenom režime.

Na snímke plagát štrajku učiteľov na okne budovy základnej školy Pavla Horova v Michalovciach Foto: TASRBratislava 26. januára (SkolskyServis.sk) - Časť učiteľov na Slovensku v pondelok 25.1. vstúpila do ostrého, časovo neobmedzeného štrajku. Niektoré školy zostali zatvorené, inde vyučovanie prebieha v obmedzenom režime. Dôvodom vyhlásenia štrajku je podľa Iniciatívy slovenských učiteľov (ISU) dlhodobé ignorovanie požiadaviek učiteľskej obce, odborových a profesijných organizácií v školstve na zabezpečenie primeraného financovania školstva.

Riaditeľ Základnej školy Jána Palárika v Majcichove Ľubomír Urbanovič hovorí o tom, že podmienky štrajku sú nesplniteľné v časovom horizonte, ktorý sa nastavil.

Tu bude player


Na základnej škole v Ždani sa nevyučuje:

Tu bude playerCirkevná ZŠ v Ždani sa do štrajku nezapojila:

Tu bude playerŠtrajk učiteľov Základnej školy Pavla Horova v Michalovciach sa po ich vzájomnej dohode predĺži až do piatka 29. januára. Žiakom v tejto súvislosti zrušili vyučovanie, zostávajú doma. Polročné vysvedčenia im budú v prípade záujmu vydané na konci tohto týždňa. Od pondelka (25.1.) zostalo doma celkovo 630 detí zmienenej ZŠ. „Štrajk bol pôvodne vyhlásený iba na tento deň. Učitelia sa však včera stretli a dohodli sa, že budú v štrajku pokračovať, do piatka“ uviedol pre TASR riaditeľ školy Slavko Pavolko. Do protestnej akcie sa podľa jeho slov zapojilo 45 z celkového počtu 52 pedagógov.

Tu bude player

Téma TASR