VIDEO: Otvorenie kampane Študentská kvapka krvi

TASR, 16. októbra 2017 13:19

Študentská kvapka krvi sa už roky teší záujmu ľudí, krv chodia darovať tisícky záujemcov vrátane prvodarcov.

23. ročník kampane Slovenského Červeného kríža Študentská kvapka krvi v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Bratislave Foto: TASRBratislava 16. októbra (SkolskySsrvis.sk) - Slovenský Červený kríž (SČK) bude v najbližšom období hľadať dobrovoľných darcov krvi medzi mladými. Dnes sa totiž začala Študentská kvapka krvi, potrvá do 17. novembra.

Kampaň sa začala mobilným odberom v Strednej zdravotníckej škole na Záhradníckej ulici v Bratislave. Neznamená to však, že pomôcť môžu iba mladí, vítaní sú všetci, uviedol SČK.

"Krv možno darovať aj na odberných miestach Národnej transfúznej služby (NTS) SR a na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc," povedala Silvia Kostelná zo SČK. Viac informácií o odberných miestach možno nájsť na webe darujkrv.redcross.sk.

Študentská kvapka krvi sa už roky teší záujmu ľudí, krv chodia darovať tisícky záujemcov vrátane prvodarcov. Kampaň má mladých zbaviť strachu z darovania krvi. Niektorí majú podľa SČK obavy z jej odobratého množstva.

Pri jednom odbere, ktorý trvá päť až desať minút, odoberú zdravotníci 400 až 500 mililitrov krvi. Doma si nemožno zabudnúť občiansky preukaz a preukaz poistenca.

Zuzana Rosiarová - generálna sekretárka, Slovenský červený kríž:

Téma TASR