Vianočný les v centre Bratislavy vyzdobia deti

Školský servis, 29. novembra 2017 10:29

Nádvorie sv. Jána Nepomuckého sa v piatok – 1. decembra o 17.00 hod., premení na vianočný les. Vianočné stromčeky ozdobia deti bratislavských škôl.

Ilustračné foto Foto: TASR


Bratislava 29. novembra (SkolskyServis.sk) - Na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého sa môžu návštevníci vnoriť do unikátneho vianočného lesa. Slávnostné rozsvietenie vianočných stromčekov, ozdobených bratislavskými základnými a umeleckými školami, sa uskutoční 1. decembra o 17.00 hodine. Spolu 18 stromčekov v piatok dopoludnia vyzdobí deväť základných škôl, šesť základných umeleckých škôl a jedna stredná škola. Najkrajšie vyzdobený stromček odmení primátor mesta Ivo Nesrovnal. Podujatie je súčasťou Vianočnej Bratislavy, ktorú pripravuje mesto Bratislava a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Slávnostné rozsvietenie vyzdobených vianočných stromčekov odštartuje netradičný koncert kapely Varhan Orchestrovič Bauern. Zoskupenie ozvláštni tradičné vianočné koledy hraním na alternatívnych hudobných nástrojoch ako sú napríklad lízanky Chupa Chups. Orchester je tvorený profesionálnymi flautistami a ďalšími hudobníkmi. Hudobníci predvedú hravú netradičnú popularizáciu vážnej hudby prostredníctvom originálnych hudobných nástrojov. Súčasťou programu bude aj hudobné a tanečné vystúpenie skupiny Super deti. Program Vianočnej Bratislavy nájdete tu: http://www.bkis.sk/sk/article/vianocna-bratislava-2017-1501

SkolskyServis.sk informovala Mgr. Jana Túry, bkis.sk

Téma TASR