Súťaž: Vyhrajte pre triedu špeciálny výlet na hrady Beckov a Čachtice

Školský servis, 18. marca 2019 10:00, aktualizované 18. marca 11:33

Najlepšia trieda získa špeciálny vstup zdarma na hrady Beckov a Čachtice.Beckov 18. marca (SkolskyServis.sk ) – Na známosť sa týmto dáva, ľudu školskému i školopovinnému, že na hrade Ctiborovom, teda Beckovskom, súťaživé zápolenie sa chystá. Nuže, príďte na hrad, kde v špeciálnej a vskutku edukatívnej prehliadke sa nielen dozviete čo to z histórie hradu, ale mnohé hry vás preveria, či k stavu šľachtickému blízko máte.

Preverená bude ostrosť vášho zraku pri lukostreľbe, hĺbka chuťových pohárikov pri gastronómii, vedomosti pri alchýmii, najjemnejšia motorika a spolupráca pri lúštení Ctiborovho labyrintu a šírenie signálu na stredoveký spôsob. Príďte na hrad Beckov a absolvujte jedinečný Detský okruh plný zážitkov.To však nie je ani zďaleka všetko. Hrad Beckov v spolupráci s Čachtickým hradom vyhlasujú veľkú súťaž o jednodňový výlet, ktorý môžu vyhrať žiaci základných aj škôl. Súťaž pozostáva z deviatich úloh, v ktorých budú bodované triedy ako celok. Žiaci si preveria svoj ostrovtip, lúštiť budú záhadné šifry, nakreslia kastelánovi nový hradný erb a napíšu aj stredoveký príbeh plný lásky a odvahy. A pomedzi to všetko odhalia aj rôzne hradné tajomstvá, povesti a zaujímavosti.

Súťaž bude trvať od 25. marca do 27. mája, kedy bude slávnostne vyhlásený víťaz. Najlepšia trieda získa špeciálny vstup zdarma na hrady Beckov a Čachtice. Hodnotnej odmeny sa však dočkajú aj tí najšikovnejší z najšikovnejších, ktorí získajú rodinnú vstupenku na Beckovský hrad a ďalšie atraktívne ceny hodné pravého rytiera a krásnej princeznej.

Sledujte každý pondelok portál Školský servis i Facebook stránky Hradu Beckov a Čachtického hradu. So súťažou začíname už 25. marca, keď sa dozviete, ako sa žilo na hradoch spolu so zvieratkami, ako sa hospodárilo, a spoznáte aj jednu málo známu povesť o Beckovskom hrade.

Téma TASR