V súťaži Plagát a príbeh roka 2018 môžu stredoškoláci ukázať, čím žijú

TASR, 24. novembra 2017 12:31

Hlavnou témou je Môj príbeh a študenti ju môžu stvárniť pomocou výtvarných i literárnych prác.

Nitra 24. novembra (TASR) – Pozitívne myslenie i zodpovednosť za život sú námetmi, ktoré môžu stvárňovať stredoškoláci v rámci súťaže Plagát a príbeh roka 2018, ktorú vyhlásil Nitriansky samosprávny kraj (NSK). Hlavnou témou je Môj príbeh a študenti ju môžu stvárniť pomocou výtvarných i literárnych prác.

Ako v zadaní súťaže uvádza Odbor vzdelávania a kultúry na Úrade NSK, mladí tvorcovia môžu vyjadriť všetko čím žijú, čo ich zaujíma, čím sa zaoberajú, čo ich teší i ťaží. "Pozitívne myslenie je životným štýlom, súčasťou človeka a smerovania jeho života. Ukáž nám svoje pozitívne myslenie, činnosti, ktoré ťa napĺňajú a robia šťastným v tohtoročnom plagáte a príbehu roka 2018," vyzývajú organizátori študentov.

Tí sa do súťaže môžu zapojiť vytvorením plagátu pomocou počítačovej grafiky alebo klasických výtvarných techník. Vyrozprávať svoj životný príbeh môžu aj prostredníctvom literárnych prác vo forme úvahy, rozprávania a príbehu. Uzávierka súťaže je 16. februára 2018. Výstava vybraných prác sa bude konať od 20. do 29. marca v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch.


Téma TASR