ÚVO plánuje vyučovať deti na ZŠ o téme verejného obstarávania

TASR, 8. októbra 2018 7:30

Na základe výsledkov vyučovania na vytipovanej škole by sa podľa predsedu úradu Miroslava Hliváka mohlo verejné obstarávanie stať súčasťou vzdelávacieho procesu žiakov.

Bratislava 8. októbra (TASR) – K zodpovednému nakladaniu s verejnými financiami musí byť spoločnosť vychovaná, Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) chce preto začať v tejto problematike vzdelávať deti už na základných školách. Na základe výsledkov vyučovania na vytipovanej škole by sa podľa predsedu úradu Miroslava Hliváka mohlo verejné obstarávanie stať súčasťou vzdelávacieho procesu žiakov na základných školách.
Ilustračné foto Foto: Mgr. Martin Kokavec

Šéf ÚVO zdôraznil, že už na základných školách je potrebné budovať vzťah k tomu, ako narábať s finančnými prostriedkami. "Máme predpripravené osnovy, ktoré chceme dokončiť, a chceme potom v spolupráci s vytipovanou základnou školou urobiť program, kde by sme išli tieto detičky učiť, a podľa výsledku toho, ako to bude prijaté, sa môže otvoriť diskusia možno v širšom meradle," priblížil Hlivák.

Podľa neho sa treba zamyslieť nad tým, či nie je čas na to, aby súčasťou výchovy a vzdelávania týchto detí bola aj prvá skúsenosť s témou verejného obstarávania. Dodal, že možno raz budú títo školáci na mieste verejných obstarávateľov. "Verím, že tento projekt sa osvedčí natoľko, že prerastie naše hranice," uviedol Hlivák.
Téma TASR