Osud kňaza T. Zemana priblížia študentom prostredníctvom prednášok

TASR, 13. septembra 2017 11:31

Titus Zeman nie je len mučeníkom komunistického režimu, ale za svoju činnosť si zaslúži aj ocenenie Spravodlivý medzi národmi.

Bratislava 13. septembra (TASR) - Pri príležitosti blížiaceho sa blahorečenia dona Titusa Zemana sa Ústav pamäti národa (ÚPN) rozhodol organizovať sériu prednášok, ktorá študentom priblíži obdobie komunistickej neslobody i prostredníctvom životného príbehu saleziánskeho kňaza.
Civilný portrét Titusa Zemana Foto: Archív Saleziánov don Bosca

"Cieľom prednášok je osvetliť študentom kontext doby. Titus Zeman nie je len mučeníkom komunistického režimu, ale za svoju činnosť si zaslúži aj ocenenie Spravodlivý medzi národmi. Na jeho príklade dokážeme plasticky vykresliť statočnosť a odvahu mnohých, ktorí sa nebáli byť verní svojmu presvedčeniu a pravde," uviedol predseda Správnej rady ÚPN Ondrej Krajňák.

Aktivitu ÚPN privítal i koordinátor príprav slávnosti blahorečenia, salezián Rastislav Hamráček: "Sme vďační Ústavu pamäti národa za dlhodobú spoluprácu pri rozširovaní poznania o našom spolubratovi donovi Titusovi Zemanovi i na základe materiálov, ktorými táto inštitúcia disponuje,“ uviedol.

Viac informácií o Titusovi Zemanovi, ako i svedectvá a dokumenty sa nachádzajú aj na stránke www.tituszeman.sk.
Téma TASR