Učiteľka Slovenska Tkáčová vie, že na slovenskom školstve je čo meniť

TASR, 22. marca 2019 17:34

Prvá víťazka súťaže Učiteľ Slovenska Zuzana Tkáčová si uvedomuje, že na slovenskom školskom systéme je stále čo meniť.

1. ročník súťaže Učiteľ Slovenska. Predstavenie najlepšieho učiteľa, ktorý bude reprezentovať Slovensko v rámci medzinárodného ocenenia Global Teacher Prize. Na snímke Zuzana Tkáčová, učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach, ktorá sa stala prvou víťazkou v súťaži Učiteľ Slovenska 2. októbra 2018 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian Foto: TASR/Jakub Kotian


Dubaj 22. marca (TASR) – Prvá víťazka súťaže Učiteľ Slovenska Zuzana Tkáčová si uvedomuje, že na slovenskom školskom systéme je stále čo meniť. Uviedla to v Dubaji pre TASR pred finále súťaže Global Teacher Prize, ktoré sa uskutoční v nedeľu 24. marca.

Od podujatia Global Education and Skills Forum (GESF), ktorého súčasťou je aj finále Global Teacher Prize, Tkáčová očakáva, že stretne ľudí, ktorí sú dôležití v rámci transformácie školstva smerom k digitálnemu systému a zavádzaniu nových technológii. "To by mohol byť prínos aj pre mňa. A práve to by som chcela priniesť aj na Slovensko, aby sme sa trošku nasmerovali tam, kde ide aj zvyšok sveta," uviedla.

"V Dubaji si chcem rozšíriť odborný rozhľad. Potvrdilo sa mi, že agenda, s ktorou som išla do súťaže, je v ponuke aj v odborných sekciách v rámci globálneho edukačného fóra," povedala. Tkáčová je učiteľkou informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach a skúsenosti, ktoré získa počas dvojdňového (23.-24.3.) fóra v Dubaji, chce neskôr uplatniť aj vo svojej praxi.


Téma TASR