Učitelia i žiaci hudby sa zoznámili so zvukovými špecifikami klavírov

TASR, 14. novembra 2017 14:57

Súčasťou podujatia boli majstrovské kurzy pre deti a mladých klaviristov i prednáška o štvorručnej hre na klavíri a hre na dvoch klavíroch.

Nitra 14. novembra (TASR) – Prezentáciou špičkového koncertného krídla značky Fazioli sa začal majstrovský kurz a workshop pre pedagógov a študentov hudobných umeleckých škôl v Koncertnej sále Župného domu v Nitre. „Účastníci workshopu mali vzácnu a zriedkavú možnosť oboznámiť sa s technológiou výroby, zvukovými špecifikami či diferenciami zvukovej kvality klavírov svetoznámych značiek,“ skonštatovala Lucia Vadelová z Nitrianskej galérie.
Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Súčasťou podujatia boli majstrovské kurzy pre deti a mladých klaviristov i prednáška o štvorručnej hre na klavíri a hre na dvoch klavíroch. Záver workshopu patril Camille Saint-Saënsovi a Karnevalu zvierat, skrátenej verzii známeho diela pre dva klavíry a ďalšie nástroje. Večerný program bude pokračovať koncertom pre dva klavíry a osem rúk, v ktorom sa predstavia Eva Cáhová, Bohdan Koval, Maroš Klátik, Michael Berki, hosťom koncertu bude Pavol Bohdan Zápotočný.


Téma TASR