Turnaj Gerulata Cup spojil zdravých a hendikepovaných školákov

TASR, 13. novembra 2015 16:28

Podujatie sa každý rok koná v telocvični v ZŠ v Rusovciach.
Bratislava 13. novembra (TASR) – Na 16. ročníku integrovaných športových hier v stolnom tenise Gerulata Cup v mestskej časti Bratislava - Rusovce sa už tradične stretli žiaci zo základných škôl (ZŠ), špeciálnych základných škôl a zariadení sociálnych služieb z Bratislavy. "Hlavnou myšlienkou turnaja je integrovať zdravé s hendikepovanými deťmi," povedal pre TASR Ján Škott, hlavný koordinátor a zároveň štatutárny zástupca Kresťanskej ligy zameranej na pomoc mentálne postihnutým na Slovensku, ktorá je hlavným organizátorom integrovaného stolnotenisového turnaja v Rusovciach.

Podujatie sa každý rok koná v telocvični v ZŠ v Rusovciach, ktorá je spoluorganizátorom turnaja od jeho začiatkov. „Spolupracujeme s Kresťanskou ligou už dlhé roky, predtým sem chodievali ľudia z chránených dielní cvičiť do telocvične. Deti sa tak dokážu navzájom spoznávať a pochopiť jeden druhého, aj keď sú odlišní," zdôraznila zástupkyňa riaditeľky školy Zuzana Retová.

V kategórii základných škôl získala prvenstvo ZŠ v mestskej časti Bratislava - Jarovce. Ako povedala pre TASR riaditeľka školy Eva Ondrášeková, na prvé ročníky turnaja Gerulata Cup chodila ako učiteľka telocviku. „Som rada, že táto tradícia pretrvala a určite v nej budeme pokračovať aj ďalej“, uviedla Ondrášeková.

Víťazný pohár turnaja Gerulata Cup Rusovce 2015 v kategórii zariadení sociálnych služieb získala nezisková organizácia Lepší svet a v kategórii špeciálnych základných škôl si ho vybojovali žiaci ŠZŠ Žehrianska v mestskej časti Bratislava - Petržalka.


Téma TASR