Trendy v preukazoch ISIC, ITIC a EURO26 doma aj v zahraničí

Školský servis, 8. júna 2018 11:43

Pri používaní preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 sa začínajú uplatňovať moderné trendy. Niektoré z nich tu už boli a niektoré sú nové.

Bratislava 8. júna (SkolskyServis.sk) - V používaní preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 sa objavujú nové trendy po celom svete. Klasický preukaz vo forme karty začína nahrádzať jeho virtuálna podoba v mobile. Či už preukaz alebo mobil, ISIC, ITIC a EURO<26 sa oplatí pribaliť do svojej dovolenkovej batožiny pretože atraktívne letné zľavy čakajú na ich držiteľov doma i v zahraničí.

Foto: IsicPri používaní preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 sa začínajú uplatňovať moderné trendy. Niektoré z nich tu už boli a niektoré sú nové. Tým novým je možnosť preukazu ISIC, ITIC (a čoskoro už aj EURO<26) mať preukaz vo virtuálnej forme v mobile. Na Slovensku je táto možnosť už viac ako rok, popri tom má každý držiteľ vydanú aj plastovú formu preukazu. V niektorých krajinách sa začali vydávať preukazy už len vo virtuálnej podobe. Preukaz ISIC môže fungovať aj ako identifikačný preukaz študenta príslušnej školy, táto možnosť je veľmi populárna po celom svete, u nás tiež. Využitie preukazov na dopravu je veľmi obľúbeným trendom preukazov. Rovnako tiež spojenie s platobnou funkciou.

Združenie CKM SYTS zaznamenalo väčší dopyt zo strany rôznych inštitúcií (nielen poskytovateľov zliav) ohľadom možnosti on line overenia platnosti preukazu, hlavne z dôvodu uznania preukazu ISIC ako dokladu o štatúte študenta. Trend sledovania štatistík vyzužitia preukazov je niečo, čo sa stalo veľmi populárnou a dnes už bežnou súčasťou spolupráce medzi CKM SYTS a poskytovateľmi zliav. A vďaka tomu sme napríklad zaznamenali počas minulej zimnej sezóny jednu zaujímavosť. Zimné stredisko Kubínska Hoľa skončilo na druhom mieste vo využití zimných zliav, za strediskom Vysoké Tatry, ale pred strediskom Jasná. Bez presných štatistík by tomu asi málokto uveril.

Možno aj po tohtoročnej letnej sezóne bude na nás čakať niečo nezvyčajné v rebríčku využitia zliav. V nasledujúcej letnej sezóne si môžu držitelia preukazov EURO<26, ISIC a ITIC vychutnávať osviežujúce zľavy na slovenských kúpaliskách a v aquaparkoch. Už teraz je dohodnutá zľava na platné preukazy v takmer 30 kúpaliskách a aquaparkoch. Nebudú chýbať ani zľavy na lanovky, bobovú dráhu, požičiavanie bicyklov a výstroja, golf, požičiavanie elektrických bicyklov, zjazd na bicykloch a ďalšie aktivity v najväčších horských strediskách na Slovensku.

No a nezabúdajte, že preukazy ISIC, ITIC a EURO<26 sú medzinárodné preukazy, ich držitelia sa môžu tešiť na viac ako 150 tisíc zliav vo svete.

Informácie o všetkých novinkách a zľavách nájdu držitelia preukazov na svojich stránkach www.isic.sk www.itic.sk www.studentskypreukaz.sk www.euro26.sk


Téma TASR