Témy súťaže Supertrieda 2017

Školský servis, 12. septembra 2017 13:12

SuperTrieda sa stala projektom na vyučovanie umeleckej výchovy vo všetkých štátoch EU.

Ilustračné foto Foto: SupertriedaBratislava 12. septembra (SkolskyServis.sk) - Tohtoročné témy pripravili organizátori na základe návrhov učiteľov a žiakov.

TÉMY SUPERTRIEDY 2017/2018 :

„Remeslo má zlaté dno.“
(Veľmi užitočná téma vhodná pre malých a veľkých).

„Každou svojou myšlienkou, každým slovom, každým činom meníš svet.“
(Pre pochopenie tejto témy žiakom pomôže Hra na planétu Zem.


Hra na planétu Zem : „Predstav si, že Tvoja trieda, to je planéta Zem. Spolužiaci sú jej obyvatelia. Kvety na okne, to je príroda. A kultúra je.....žeby na nástenke ? V triede žiješ každý deň. Si tam spokojný ? A čo myslíš, .....sú obyvatelia Tvojej planéty šťastní ? Staráš sa o čistotu, zeleň, vodu, odpad a kultúrne prostredie svojej planéty ? Aký je Tvoj zámer,.....chceš svoju planétu chrániť a rozvíjať, alebo zničiť nedbalosťou ? Poobzeraj sa okolo seba, zhodnoť stav, vymysli plán, zorganizuj a zrealizuj. A hlavne – diskutuj a pracuj spolu s ostatnými obyvateľmi planéty. Táto aktivita aj jej výsledky by mali všetkým prinášať pocit spokojnosti, pohody a šťastia. Skús to !

Raz budeš určite dospelý a tvoje kompetencie sa rozšíria na mesto, krajinu, štát, kontinent, svet. Využi túto hru a dobre si to nacvič ! Lebo platí stará múdra pravda, ktorá je teraz témou Supertriedy.“

Súťaž : fotografie stavu triedy pred začiatkom a po ukončení hry vyhodnotíme internetovým hlasovaním, ktoré bude prebiehať v januári 2018.

Hra je pravdaže len pomôckou pochopenia témy, na základe ktorej žiaci a študenti vymýšľajú, tvoria, nacvičujú a prezentujú hudobno-dramatické predstavenie.


Prihlásiť sa môžete prihláškou tu https://supertrieda.com/

V rebríčku víťazov za rok 2017 kraľuje trieda s titulom Supertrieda roka 2017 - 7. AB zo Základnej školy Teodora Jozefa Moussona v Michalovciach pod vedením pani učiteľky Jany Gombitovej. Trieda získala umelecké dielo, maľbu na skle so Swarovského kryštáľmi s názvom Múza pre Supertriedu 2017.

Projekt Supertrieda má v súlade s myšlienkou “všetky deti sú naše” ambíciu podporiť aj zvyšných 96% detí a dokázať, že každé dieťa má na niečo predpoklady a má právo na šancu to dokázať, prejaviť sa, právo vyskúšať nové veci, pracovať na sebe, získavať skúsenosti a tvoriť si názor. Má právo dostať šancu na kultúrnejší život.

Téma TASR