Deti budú zaháňať nudu na 5. ročníku Letnej školy Teach for Slovakia

Školský servis, 17. júla 2018 13:55

Podujatie, ktoré začína 16.7. a potrvá až do 1. augusta, sa koná po prvý krát v Bratislave a to v priestoroch Základnej školy Nejedlého v Dúbravke.

Bratislava 17. júla (SkolskyServis.sk) - Podujatie, ktoré začína už zajtra a potrvá až do 1. augusta, sa koná po prvý krát v Bratislave a to v priestoroch Základnej školy Nejedlého v Dúbravke. Akciu pre deti 2. až 9. ročník ZŠ podporila aj Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK).

Foto: Teach for Slovakia


Letná škola Teach for Slovakia ponúka žiakom možnosť upevniť si učivo, rozvíjať zručnosti, či objaviť nové kamarátstva. Bude sa konať od 18.7. do 1.8. 2018 v priestoroch Základnej školy Nejedlého v bratislavskej Dúbravke „Vzdelávanie je jednou z hlavných oblastí podpory Nadácie Volkswagen Slovakia, preto sú nám aktivity Teach for Slovakia veľmi blízke. Sme radi, že sa môžeme podieľať na projekte Letnej školy, kde sa stretávajú mladí a kreatívni ľudia a snažia sa deťom zmysluplne vyplniť čas počas letných prázdnin,“ hovorí projektová manažérka Alexandra Pappová z Nadácie VW SK.

Foto: Teach for Slovakia


Letná škola je príležitosťou pre žiakov, ktorým by pomohol impulz a čas strávený v zmysluplnom prostredí a zároveň potrebujú pracovať na svojom správaní, motivácií a akademických zručnostiach. Približne 120 žiakov 2. až 9. ročníka sa bude doobeda učiť angličtinu s učiteľmi zo zahraničných univerzít, matematiku, či sociálne vedy. Počas hodín prírodovedných predmetov absolvujú rôzne praktické pokusy. V poobedných hodinách budú mať k dispozícii zaujímavé krúžky.

Foto: Teach for Slovakia


Pridanou hodnotou Letnej školy sú mladí, kreatívni a inšpiratívni ľudia, inovatívne spôsoby výučby, individuálny prístup a podpora zvedavosti. Žiaci naberú sebavedomie aj v predmetoch, ktoré im doteraz nešli. Kultúra na Letnej škole je nastavená tak, že osobitne kladie dôraz na rozvíjanie charakterových vlastností každého žiaka.

Foto: Teach for Slovakia


V rámci výsledkov sa žiaci Letnej školy Teach for Slovakia za dva a pol týždňa posunuli v čitateľskej gramotnosti o toľko, ako je bežný posun u žiakov za obdobie školského polroka.

Letná škola Teach for Slovakia sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý toto podujatie sám niekoľkokrát navštívil. Viac informácií o Letnej škole môžete násjť na www.teachforslovakia.sk.


Téma TASR