Poď cestovať v čase. Súťaž o najkrajší list je tu zas!

Školský servis, 23. februára 2018 13:39

Navštív minulosť alebo budúcnosť a napíš o tom.

Bratislava 23. februára (SkolskyServis.sk) - Rád by si cestoval v čase, zaletel do minulosti alebo videl, ako vyzerá budúcnosť? Tak neváhaj, sadni si na krídla fantázie a vydaj sa na cestu! Namiesto letenky si vezmi pero a papier a napíš o tom list. Autora toho najlepšieho Slovenská pošta odmení a list pošle pred medzinárodnú porotu vo Švajčiarsku.

Slovenská pošta spolu s Ministerstvom dopravy a výstavby SR vyhlásili ďalší ročník súťaže o najkrajší list. Témou tohto ročníka je cestovanie v čase. Témou aktuálneho ročníka je: „Predstav si, že si list a cestuješ v čase. Aký odkaz by si zanechal svojim čitateľom?“ Podeľ sa s priateľmi o svoje zážitky!

Ak máš menej ako 15 rokov a chceš sa zapojiť, tak stačí, že sa necháš pracovať svoju predstavivosť a výsledok nám napíšeš. Novinkou aktuálneho ročníka súťaže je, že listy musia byť napísané rukou. Tí kreatívnejší ich môžu pokojne doplniť o vlastné ilustrácie osôb či predmetov, ktoré počas cestovania v čase stretli.

Samozrejme, nebude to len také obyčajné písanie. Na najlepších autorov čakajú skvelé ceny od Slovenskej pošty, knihy od vydavateľstiev Ikar a Slovart, darčeky od telekomunikačného operátora Swan, spoločenské hry od iHRYsko.sk a prechádzka chodníkom v korunách stromov od Bachledka Ski & Sun. Autor víťazného listu získa pobyt pre seba a svoju rodinu v horskom prostredí, ktorý do súťaže venuje Slovenská pošta. Keďže písať sa oplatí, odmeníme aj piatich náhodne vyžrebovaných autorov, ktorí získajú spoločenskú hru. Všetky listy starostlivo posúdi komisia zložená zo zástupcov Slovenskej pošty a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Ten najlepší list navyše postúpi do medzinárodného kola, kde je možné získať okrem iných cien aj výlet do sídla Svetovej poštovej únie vo švajčiarskom Berne.

Listy z ciest v čase, kde sa fantázii medze nekladú, je potrebné poslať do 2. apríla 2018 na adresu odboru komunikácie Slovenskej pošty (Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica). To, čo musia listy spĺňať, aby boli zaradené do súťaže, nájde každý autor na internetovej stránke www.posta.sk.

Slovenská pošta sa aj prostredníctvom tejto súťaže pripája k iniciatíve Svetovej poštovej únie, ktorá aj v tomto už 47. ročníku opäť pripomína význam listovej komunikácie a podporuje tvorbu mladých ľudí.

Foto:

Téma TASR