Komárno: Študentskú kvapku krvi odštartovali študenti z Budovateľskej

TASR, 18. októbra 2018 11:21

Študentská kvapka krvi potrvá do 16. novembra.

Ilustračné foto Foto: KU Ružomberok


Komárno 18. októbra (TASR) – Nemocnica Komárno sa zapojila do celoslovenskej Študentskej kvapky krvi. Ako prví darovali svoju krv študenti zo strednej školy na Budovateľskej ulici v Komárne. "Kampaňou chceme osloviť najmä prvodarcov z radov študentov miestnych stredných a vysokých škôl a zároveň upozorniť na význam a potrebu pravidelného darovania krvi. Chceli by sme vyzvať všetkých, ktorí môžu darovať krv a zatiaľ sa nerozhodli, aby tak urobili. Až po prvej skúsenosti si mnohí uvedomia, aké dôležité je podporovať myšlienky nezištnej pomoci," uviedla primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia Enikö Radi.

Študentská kvapka krvi potrvá do 16. novembra. Záujemcovia môžu darovať krv i priamo na hematologicko-transfúznom oddelení v nemocnici každý pondelok a piatok od 7. do 11. hodiny. Mimoriadne odbery v rámci kampane sa organizujú po individuálnych dohovoroch s miestnymi strednými školami.

Podľa štatistických údajov záujem o darovanie krvi z roka na rok narastá. "Podiel na tom má aj osveta, návštevy škôl a prednášky na tému darcovstva krvi, mobilné odberové výjazdy či rozbehnutie sobotňajších odberov v nemocnici raz za štvrťrok. Napriek tomu však stále bojujeme o každú kvapku navyše," dodala Radi.

Téma TASR