Študenti v Bratislave prezentovali svoje firmy

TASR, 22. marca 2013 9:22

Na veľtrhu prezentovalo 45 študentských spoločností zo Slovenska verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby.

Foto: Pavel Neubauer/TASR


Bratislava 21. marca (TASR) - V jednom z bratislavských obchodných centier dnes prezentovali študenti svoje firmy. Veľtrh študentských spoločností je vyvrcholením niekoľkomesačného úsilia stredoškolákov vo vzdelávacom programe Aplikovaná ekonómia, ktorý tento rok už po 18. raz pripravila organizácia Junior Achievement Slovensko (JASR). V rámci projektu si študenti vyskúšajú svoje prvé podnikanie.

Na veľtrhu dnes prezentovalo 45 študentských spoločností zo Slovenska verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby, navzájom si konkurovali a súťažili vo viacerých kategóriách. O výsledkoch rozhodla odborná porota. Tá hodnotila najlepší podnikateľský plán, úžitkový produkt, prezentáciu spoločnosti a iné. Jednou z kategórií bolo aj ocenenie za spoločensky zodpovedne podnikajúcu študentskú spoločnosť. Toto ocenenie už dlhoročne udeľuje spoločnosť Hewlett-Packard Slovakia.
Foto: Pavel Neubauer/TASR"Odbornú porotu tvorili 19 členovia, manažéri z rôznych oblastí, od riadenia ľudských zdrojov, výroby, financií, marketingu, ale aj odborníci, ktorí poznajú detailne výchovno-vzdelávací proces u nás, ako aj možnosti a podmienky študentských spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Ich skutočne kritické hodnotenie a následné posúdenie všetkých kritérií nebolo ľahké, pretože všetky študentské spoločnosti sa snažili odprezentovať čo najlepšie," povedal programový riaditeľ Junior Achievement Slovensko (JASR) Adam Šepetka.

Na veľtrhu sa predstavili aj štyri vysokoškolské študentské spoločnosti podnikajúce v programe Povolanie podnikateľ. "Som veľmi rád, že cez tieto projekty sa mladí študenti naučia také poznatky, ktoré neskôr využijú aj na vyšších stupňoch škôl – na vysokých školách a univerzitách. To, že simulujú fungovanie reálnej firmy ich aj lepšie pripraví do skutočného pracovného podnikateľského prostredia," vyhlásil prezident SR Ivan Gašparovič, ktorý nad veľtrhom prevzal záštitu.

Foto: Pavel Neubauer/TASR


Mária Haulíková z Obchodnej akadémie v Leviciach, ktorú na podujatí ocenili za tvorivý prístup a kvalitnú prácu v programe Aplikovaná ekonómia, hovorí, že vzdelávacie programy dávajú nielen učiteľom, školám, ale hlavne študentom iný typ prípravy na ich budúcu profesijnú orientáciu a ľahší vstup na trh práce.Tu bude player


Téma TASR