Žiakom Gymnázia Ľ.Štúra slúžia nové chemické a fyzikálne laboratóriá

TASR, 10. októbra 2017 11:22

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investoval do ich modernizácie viac ako 120.

Trenčín 10. októbra (TASR) – Viac ako 800 študentom Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne slúžia od pondelka (9.10.) dve moderné chemické a jedno fyzikálne laboratórium. Nahradili zastarané a  opotrebované laboratóriá. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investoval do ich modernizácie viac ako 120.000 eur.
Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Zachar

Gymnázium Ľ. Štúra v Trenčíne je v hodnotení INEKO druhým najlepším gymnáziom TSK. Jeho študenti podľa riaditeľa Pavla Kováča získavajú mnohé ocenenia na slovenských i medzinárodných olympiádach. Škola sa dlhodobo orientuje na prírodné vedy.

"V laboratóriách je prakticky všetko nové. Je tu nová elektroinštalácia, podlahy, svietidlá a kompletne sa vymenil interiér. V našej škole patria prírodné vedy medzi priority a výsledky tomu zodpovedajú. Po absolvovaní nášho gymnázia študenti pokračujú v štúdiu prírodných vied na prestížnych vysokých školách a univerzitách. V súčasnosti napríklad študujú na univerzite v Cambridge až traja naši absolventi," skonštatoval Kováč.

Z nových prírodovedných pracovísk sa už tešia študenti všetkých 11 gymnázií v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. "Minulý rok sme začali prvú etapu rekonštrukcie laboratórií na našich gymnáziách a tento rok sme pokračovali druhou. Modernizáciu laboratórií sme hradili kompletne z rozpočtu TSK," priblížil predseda TSK Jaroslav Baška s tým, že celková investícia do všetkých laboratórií bola 400.000 eur.


Téma TASR