Študenti z prestížnych škôl môžu o štipendium M. Filka žiadať do 2.5.

TASR, 18. apríla 2017 11:48

O poskytnutie štipendia môžu žiadať občania SR, ktorí študujú na najlepších svetových vysokých školách, alebo sú prijatí na toto štúdium, prípadne sa oň uchádzajú.

Bratislava 18. apríla (TASR) – Slovenskí študenti z najlepších svetových univerzít sa môžu uchádzať o Štipendium Martina Filka, ktoré je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Svoje žiadosti môžu podávať do 2. mája. TASR o tom informovalo ministerstvo školstva.

Martin Filko Foto: TASRO poskytnutie štipendia môžu žiadať občania SR, ktorí študujú na najlepších svetových vysokých školách, alebo sú prijatí na toto štúdium, prípadne sa oň uchádzajú. "Doteraz bolo v rámci programu, ktorý sa realizuje od roku 2014, podporených 11 štipendistov. Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2016, alebo do 200. miesta v rebríčku RePEc (Research Papers in Economics)," vysvetlil rezort školstva.

Štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov. Podporení žiadatelia sa zároveň zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe. V tomto roku sa výber uskutočňuje na 15 pozícii v analytických centrách a inštitútoch ministerstiev, či v Inštitúte pre stratégie a analýzy Úradu vlády SR. Bližšie informácie k žiadosti o štipendium môžu nájsť záujemcovia na webovej stránke ministerstva školstva.

Grantový program pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe nesie nový názov - Štipendium Martina Filka. Vláda schválila zmenu názvu začiatkom marca na uctenie si pamiatky Martina Filka, ktorý bol hlavným ekonómom ministerstva financií a riaditeľom Inštitútu finančnej politiky.

gru popTéma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac