Strana SKOK chce mimoriadnu schôdzu parlamentu k školstvu

TASR, 15. januára 2016 14:19

Strana sa obrátila na všetky parlamentné poslanecké kluby s návrhom na zvolanie takejto schôdze do konca budúceho týždňa.

Bratislava 15. januára (TASR) - Strana Slovenská občianska koalícia (SKOK) navrhuje zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu k riešeniu problémov školstva a aktuálneho štrajku učiteľov. Strana sa obrátila na všetky parlamentné poslanecké kluby s návrhom na zvolanie takejto schôdze do konca budúceho týždňa.

Na snímke poslanci NR SR zľava Juraj Miškov, Martin Chren, Daniel Krajcer a Jozef Kollár (všetci nezaradení). FOTO TASR – Štefan Puškáš Foto: TASR"Problémy školstva a odmeňovania učiteľov boli dlhodobo odkladané a vyústili až do štrajkovej pohotovosti tento mesiac. Parlament nemá prázdniny a nie je dôvod, aby poslanci nepracovali. Naopak, je dôležité, aby hľadali riešenia problémov, ktoré sú akútne," uviedol dnes nezaradený poslanec NR SR a líder mimoparlamentnej strany SKOK Juraj Miškov. Ten sa zároveň listom obrátil na predsedov všetkých parlamentných klubov, vrátane strany Smer-SD. Podľa jeho slov nejde o opozičnú aktivitu, ale o skutočnú snahu hľadať riešenie problémov, ktoré môžu vyústiť do oprávneného štrajku učiteľov.

"Vláda priznáva, že má v rozpočte na tento rok dostatočné rezervy. Dúfame teda, že sa nám podarí získať podporu pre mimoriadnu schôdzu a dohodnúť sa na využití týchto zdrojov v prospech zlepšenia slovenského školstva," dodal Daniel Krajcer zo SKOK-u. Na reakciu poslaneckých klubov budú zástupcovia strany SKOK čakať do začiatku budúceho týždňa.

Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) vyhlásila v pondelok (11.1.) štrajkovú pohotovosť a pohrozila ostrým štrajkom od 25. januára. Zdôvodnila to dlhodobým ignorovaním požiadaviek učiteľov či odborových a profesijných organizácií na zabezpečenie primeraného financovania školstva. Nespokojní učitelia očakávajú, že do 25. januára vláda a parlament prijmú konkrétne legislatívne opatrenia, ktoré naplnia požiadavky učiteľov ešte v tomto volebnom období. Ak sa tak nestane, vstúpia v tento deň do neobmedzeného ostrého štrajku. Podľa webovej stránky ISU sa doň plánuje aktuálne zapojiť 1795 učiteľov z 89 škôl.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac