Š.Bane: ZŠ získa meteostanicu, chce spolupracovať s nemeckým ústavom

TASR, 16. januára 2019 13:15

Vďaka dotácii, ktorú škola získala, posilnia a zatraktívnia od budúceho školského roka krúžkovú činnosť, ktorá je zameraná na prírodovedné povedomie.

Štiavnické Bane 16. januára (TASR) - V Základnej škole Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach sa rozhodli posilniť u miestnych školákov prírodovednú gramotnosť. Vďaka dotácii, ktorú škola získala, posilnia a zatraktívnia od budúceho školského roka krúžkovú činnosť, ktorá je zameraná na prírodovedné povedomie.

Na projekt získala škola nenávratný finančný príspevok vo výške približne 160.800 eur z Operačného programu Ľudské zdroje. "Jeho hlavným cieľom je zatraktívniť krúžkovú činnosť. Jej skvalitnenie, zvýšenie počtu hodín pre deti, nakoľko sú krúžky vyťažené. Takisto ide o vybavenie krúžkovej činnosti," priblížil riaditeľ školy Pavel Michal s tým, že ide napríklad o sokoliarsky, jazdecký či turisticko-prírodovedný krúžok.
Sokoliarsky areál v ZŠ s MŠ Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach Foto: Jana Vodnáková/TASR

Prostriedky pôjdu podľa jeho slov na vzdelávanie učiteľov, ale aj na vybavenie školy. Vďaka tomu zakúpia rôzne turistické pomôcky ako stany, karimatky či turistické palice. "Chceme tiež zakúpiť optiku - ďalekohľady. Ide nám o to, aby mohli deti pozorovať prírodu reálne. Monitorovať zvieratá, vtáctvo," podotkol Pavel Michal s tým, že zakúpia aj fotoaparát.

Ďalšou novinku má byť meteorologická stanica. Téme klimatických zmien a vývoju počasia sa miestni školáci venujú už aj v súčasnosti, no vďaka novej stanici ju chcú ešte posilniť. V tejto oblasti chcú získať aj nového partnera. Podľa riaditeľa oslovili s prosbou o spoluprácu nemecký Ústav Alfreda Wegenera, ktorý sa venuje polárnemu výskumu a výskumu morí. "Písali sme im prvý mail s tým, že by sme chceli nadviazať spoluprácu," načrtol Michal.

Téma TASR