Štartuje Malá logická olympiáda určená predškolákom

Mgr. Ľuboš Lukáč, 23. mája 2018 11:14

Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch odštartovala v týchto dňoch Malá Logická Olympiáda.

Prešov 23. mája (SkolskyServis.sk) - Tretí ročník súťaže je opäť určený predškolákom. Súťaž preverí jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky najmenších.
Testovanie zaregistrovaných materských škôl sa uskutoční v priebehu roka 2018. Logickú súťaž je možné realizovať samostatne písomnou formou (krúžkovaním) alebo spoločným riešením celého detského kolektívu napr. pri počítači – interaktívnej tabuli. Do súťaže Malá Logická Olympiáda bolo v tomto roku zaregistrovaných viac ako 1300 detí z celého Slovenska.

Malá Logická Olympiáda Foto: Logickaolympiada.sk


Zvládnutie pravidiel logiky a základov počítania u detí predškolského veku je dôležité pre zvládnutie vyučovacích predmetov v škole i pre život samotný. Dve úlohy z testovacieho súboru Malej Logickej Olympiády 2018 zverejnili organizátori projektu testovania logického myslenia predškolákov k nahliadnutiu širokej verejnosti. Nezabúdajte, že aj keď sú to úlohy pre predškolákov, pomýliť sa je ľudské. Správne odpovede nájdete na konci článku.

Malá Logická Olympiáda Foto: Logickaolympiada.sk


Malá Logická Olympiáda Foto: Logickaolympiada.sk


Zaujala vás súťaž o testovaní logického myslenia a nestihli ste zaregistrovať vašu materskú školu? Informujte vedenie materskej školy, tá môže zaregistrovať deti počas realizácie súťaže, a to prostredníctvom webovej stránky www.logickaolympiada.sk. Testovacie súbory logickej súťaže zasielame materským školám už v týchto dňoch. Po ukončení súťaže získava každé dieťa certifikát o absolvovaní súťaže Malá Logická Olympiáda.

Organizátorom súťaže Malá Logická Olympiáda je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove. Súťaž podporila Nadácia Eset a mesto Prešov. Odborným garantom je učiteľ a špeciálny pedagóg Ľuboš Lukáč, ktorý je autorom projektov združených pod značkou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.

Malá Logická Olympiáda Foto: Logickaolympiada.sk


Správne odpovede: Obrázok č. 1 - správna odpoveď "C".
Obrázok č. 2 - správna odpoveď "D".

Mgr. Ľuboš Lukáč

Téma TASR