SSOSP DSA zorganizovala s Jaguar Land Rover spoločnú prezentáciu

Školský servis, 5. februára 2019 13:02

Zaujímavosťou podujatia bolo, že na ňom nitrianska automobilka spustila druhú vlnu náboru nových zamestnancov.

Nitra 5. februára (SkolskyServis.sk) - Súkromná stredná odborná škola polytechnická (SSOSP) DSA zorganizovala s automobilovým závodom Jaguar Land Rover Slovakia /JLR/ spoločnú prezentáciu v Obchodnom centre Mlyny v Nitre. Zúčastnila sa na nej aj riaditeľka ľudských zdrojov automobilky Nicci Cook a bývalý veľvyslanec Nemecka na Slovensku Axel Hartmann.Zástupcovia SSOSP DSA informovali návštevníkov, osobitne žiakov základných škôl a ich rodičov, o ponúkaných študijných odboroch a možnostiach uplatnenia absolventov školy. Zaujímavosťou podujatia bolo, že na ňom nitrianska automobilka spustila druhú vlnu náboru nových zamestnancov. K aktuálne vytvoreným viac ako 1 500 pracovným miestam v najbližších mesiacoch pribudne 850 nových, najmä vo výrobných prevádzkach. Súčasťou spoločnej prezentácie bol aj Deň dievčat. „Chceli sme priblížiť štúdium technicky orientovaných odborov na partnerskej Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej DSA a tiež sľubný kariérny potenciál v automobilovom priemysle nielen pre mužov, ale aj pre ženy. V našej spoločnosti tvoria významný podiel, až 30%,“ uviedla Miroslava Remenárová z Jaguar Land Rover Slovakia.

Návštevníci akcie si mohli vyskúšať prácu s robotom Fanuc, s ktorým pracujú v rámci praktickej výučby na škole aj študenti školy, alebo si mohli dať podľa vlastného želania priamo na mieste vyrobiť akýkoľvek geometrický predmet na 3D tlačiarni. Vyskúšali si aj riadenie modelu autíčka Land Rover na minitréningovej dráhe, ktorej jednotlivé časti sú zhotovené na základe reálnej trate, aká sa využíva na testovanie vyrobených áut priamo v závode Jaguar Land Rover. Na prezentácii bolo vystavené aj vozidlo Land Rover Discovery, ktoré zišlo na jeseň minulého roka medzi prvými z výrobnej linky v nitrianskom závode.

Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA spolupracuje s Jagur Land Rover už vyše roka. V tomto školskom roku sa v rámci systému duálneho vzdelávania pripravuje jedna trieda študentov v maturitnom študijnom odbore mechanik mechatronik, patriacemu medzi najvyhľadávanejšie a najperspektívnejšie, pre budúcu prácu v nitrianskej automobilke.

Téma TASR