ŠPÚ zorganizoval seminár o vzdelávaní detí so zdravotným znevýhodnením

TASR, 17. mája 2018 14:59

Podľa živej diskusie v záverečnom workshope a pozitívnych ohlasov účastníkov seminára sa zdá, že tento účel seminár splnil.

Foto: ŠPÚ


Bratislava 17. mája (TASR) – Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) zorganizoval celoslovenský odborný seminár, ktorého hlavnou témou boli deti so zdravotným znevýhodnením a ich špecifické vzdelávanie. TASR informovala Mária Lukáčová z ŠPÚ.

"Odborné prednášky a workshop mali priniesť praktické rady a zodpovedať otázky, ktoré riaditeľom škôl, učiteľom a ďalším zainteresovaným na aplikácii vzdelávacích programov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením doposiaľ neboli celkom jasné. Podľa živej diskusie v záverečnom workshope a pozitívnych ohlasov účastníkov seminára sa zdá, že tento účel seminár splnil," uviedol riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.

Po seminári k aplikácii vzdelávacích programov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením pripravuje ŠPÚ ďalšie odborné vzdelávacie stretnutie zamerané na problematiku vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. V ŠPÚ sa bude konať 13. júna seminár k aplikácii vzdelávacích programov pre deti so zdravotným znevýhodnením v predprimárnom vzdelávaní.

jtd vsTéma TASR