Do Správnej rady Junior Achievement SR zasadne štátny tajomník MŠVVŠ

TASR, 18. marca 2013 15:42

Novým členom Správnej rady neziskovej vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko sa stane štátny tajomník ministerstva školstva Štefan Chudoba.

Bratislava 18. marca (TASR) - Novým členom Správnej rady neziskovej vzdelávacej organizácie Junior Achievement Slovensko (JASR) sa stane štátny tajomník ministerstva školstva Štefan Chudoba. Nominoval ho minister školstva Dušan Čaplovič (Smer-SD).
Štátny tajomník ministerstva školstva SR Štefan Chudoba Foto: Martin Baumann/TASR

"Vaša organizácia je lídrom v oblasti podnikateľského vzdelávania na Slovensku a uznávaným partnerom pre verejný sektor, podnikateľský sektor, profesijné združenia a obchodné komory. V rámci svojich aktivít motivujete mladých ľudí odborne sa vzdelávať, čím prispievate k vyššej zamestnanosti absolventov na trhu práce," napísal v liste predsedovi správnej rady Martinovi Kubalovi šéf rezortu školstva s tým, že práve preto rezort JASR podporuje.

Junior Achievement Slovensko poskytuje mladým ľuďom podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Vzdelávacie programy, ktoré sú určené pre mladých ľudí od 10 rokov, sa realizujú metódou zážitkového učenia od roku 1992. V súčasnosti má JASR viac ako 225.000 absolventov programov a získala mnohé úspechy či ocenenia v súťažiach nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. V Správnej rade JASR je 14 organizácií, medzi nimi aj TASR.


Téma TASR