Spoločnosť Kaufland si chce vyškoliť budúcich manažérov

Školský servis, 13. februára 2018 7:45

Do svojho nového Trainee programu hľadá hneď niekoľko absolventov vysokých škôl.


Foto: Kaufland


Bratislava 13. februára (SkolskyServis.sk) - Podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny z decembra 2017 sa ukázalo, že až 2 201 absolventom vysokých škôl, ktorí úspešne ukončili II. stupeň vzdelania na vysokej škole sa nedarí nájsť si zamestnanie. Zaujímavé je aj rozdelenie tohto počtu na odbory. Najhoršie sú na tom absolventi spoločenských vied, náuk a služieb. Tí tvoria až 1 370 z vyššie spomenutého celkového počtu nezamestnaných absolventov vysokých škôl. Absolventov technických vied a náuk je k mesiacu december až 349. Ostatná nezamestnanosť je tvorená z absolventov prírodných, poľnohospodársko-lesníckych, veterinárnych, farmaceutických, lekárskych, bezpečnostných, vojenských vied a náuk o umení.

Prečo však máme na Slovensku také veľké množstvo nezamestnaných mladých ľudí s ukončeným vysokoškolským vzdelaním? Zamestnávatelia najčastejšie narážajú na problém, že čerstvo vyštudovaní ľudia majú nedostatočnú kvalifikáciu a v mnohých prípadoch takmer žiadnu prax. Nie je to však iba o univerzite, je to najmä o študentoch a ich nie vždy dostatočnej snahe zamestnať sa vo svojom odbore a budovať si kariéru vďaka poctivej práci a dlhodobej snahe. Na druhej strane, aj keď majú snahu, nemajú veľa možností, ako sa uplatniť. V spoločnosti Kaufland však platí: „Ak má študent vedomosti, môže získať aj top skúsenosti.“

Kaufland Trainee program – budovanie kariéry v silnej medzinárodnej spoločnosti

Trainee program je skvelý spôsob, ako získať praktické skúsenosti a osobne spoznať kariérne možnosti, ktoré firma ponúka. Spoločnosť Kaufland ponúka čerstvým absolventom vysokých škôl vďaka tomuto programu možnosť vybudovať si kariéru vo veľkej medzinárodnej spoločnosti. Prvý nábor absolventov bol už 1.1.2018, ďalšie nábory budú každé 3 mesiace. Jedná sa o ročný Trainee program, v ktorom sa bude absolvent učiť od top manažérov spoločnosti, získa množstvo benefitov a po úspešnom konci ho bude čakať garantovaná manažérska pozícia. Počas 12 mesiacov sa absolvent priamo v praxi naučí všetko, čo potrebuje pre úspešnú a dlhodobú kariéru v Kauflande. Získa tak nielen praktické skúsenosti, ale aj odborné znalosti a manažérske zručnosti. Po ukončení programu tak bude mať komplexný prehľad o vybranej cieľovej oblasti, ako aj o oddeleniach, s ktorými bude úzko spolupracovať. Vo finále bude absolvent pripravený prevziať vybranú pracovnú pozíciu na manažérskej úrovni. Počas tohto roka bude mať rovnaké benefity, podmienky a plat ako ostatní zamestnanci spoločnosti. Na to, aby sa mohol do programu prihlásiť, nemusí mať prax, stačí, ak má svoj cieľ a víziu.

Akým absolventom sa oplatí prihlásiť a prečo?

Pozície v Trainee programe Kauflandu sú vhodné pre absolventov, ktorí ukončili II. stupeň vysokej školy a od ich ukončenia štúdia uplynuli maximálne 2 roky. Ďalšou podmienkou je anglický alebo nemecký jazyk na komunikatívnej úrovni (min. B2). Potom už len stačí správna dávka obchodného myslenia, záujem o prácu s ľuďmi a vzťah k maloobchodu. Pre mladých angažovaných ľudí, ktorí sú flexibilní a ochotní cestovať, orientujú sa na výkon a tímovú prácu, majú presvedčivé vystupovanie a dobré komunikačné schopnosti je to doslova práca snov.

V rámci tohto Trainee programu čaká každého absolventa množstvo výhod. Medzi ne patrí:

- spolupráca s TOP manažérmi spoločnosti,
- asistencia odborného mentora,
- motivujúce mzdové ohodnotenie a benefity presne v takom rozsahu, ako ich majú ostatní zamestnanci spoločnosti,
- intenzívny rozvoj osobnosti, manažérskych a odborných zručností,
- jedinečná príležitosť na odštartovanie vysnívanej kariéry vo vybranom obore,
- garancia manažérskeho pracovného miesta po úspešnom absolvovaní Trainee programu.

Absolvent si môže vybrať prácu v jednej z nasledujúcich hlavných oblastí:

- CENTRÁLNE SLUŽBY – táto oblasť má na starosti vyhľadávanie vhodných lokalít pre obchodné domy Kauflandu, plánovanie a realizáciu výstavby, zariaďovanie obchodných domov, ich údržbu, modernizáciu, ale aj prenájom a správu všetkých nehnuteľností spoločnosti v rámci Slovenska. Miestom výkonu práce je Bratislava + ostatné filiálky po celom Slovensku.
- NÁKUP – centrálny nákup spoločnosti zabezpečuje atraktívny sortiment všetkých obchodných domov. Každodennou výzvou a motiváciou angažovaných zamestnancov tohto oddelenia je kvalita a čerstvosť za špičkové ceny. Miestom výkonu práce je Bratislava.
- PREVÁDZKA – zamestnanci na prevádzkach jednotlivých obchodných domov sa prostredníctvom moderných systémov na riadenie systémov denne starajú o to, aby sa ku zákazníkom dostala tá správna kvalita a čerstvosť. Prioritou takejto pozície je najmä prívetivé správanie ku zákazníkovi. Miestom výkonu práce sú v tomto prípade všetky filiálky po Slovensku.
- LOGISTIKA – moderné logisticko-distribučné centrum spoločnosti je prepojením medzi nákupom a predajom. Zákazníci sa tak môžu vďaka výkonným logistickým procesom, najmodernejším technológiám a silnému tímu ľudí každý deň spoľahnúť na to, že sa k nim dostane čerstvá a rozmanitá ponuka produktov. Miestom výkonu práce je distribučné centrum v meste Ilava.

Akým spôsobom program prebieha?

Priebeh Trainee programu v spoločnosti Kaufland závisí od vybranej cieľovej oblasti.
Základom programu je priebežná práca absolventa na vybranom projekte, ktorý je vybraný v spolupráci so svojim manažérom a následná prezentácia výsledkov pred vedením spoločnosti danej oblasti.
Vďaka spoločnosti Kaufland tak môžu nezamestnaní, no šikovní absolventi aj bez praxe ukázať, čo v nich je a už po krátkom čase prevziať zodpovednosť za dôležité úlohy a projekty spoločnosti. Platí, že kto má vedomosti, môže mať aj top skúsenosti.


Téma TASR