Na Sokratovom inštitúte bude učiť Eskimák, Iránec i Brazílčanka

Školský servis, 6. februára 2014 11:40

Druhý ročník doplnkového akreditovaného štúdia Sokratov inštitút bude mať opäť množstvo zaujímavých lektorov.

Teambuilding na Sokratovom inštitúte. Foto: Sokratov inštitút


Bratislava 6. februára (SkolskyServis.sk) – Ročné akreditované doplnkové štúdium pre nadaných študentov vysokých škôl Sokratov inštitút bude mať tento rok medzi vyučujúcimi Eskimáka, Iránca aj Brazílčanku.

Do nového ročníka sa študenti môžu prihlásiť do 30. apríla 2014 on-line na www.sokratovinstitut.sk. Štúdium je bezplatné.

Počas roka sa študenti dozvedia, ako sa eskimácky šaman Angaangaqa, ktorý zastupoval Inuitov pri OSN, pozerá na globálne otepľovanie, čo hovorí brazílska profesorka o amazonskom pralese alebo ako sa podľa iránskeho ekonóma meria šťastie.

Výučba počas druhého ročníka Sokratovho inštitútu sa bude opäť realizovať vo Vzdelávacom centre Zaježová. Pre verejnosť sa ale chystajú prednášky v Bratislave či vo Zvolene.

Študenti prvého ročníka nevšednú príležitosť oceňujú. „Otvorená diskusia, to je na inštitúte to najlepšie. My sa nebojíme lektorov pýtať na čokoľvek, a oni nám odpovedajú. Na to nie som z univerzity zvyknutá“, hovorí medička Simona Branná.

„Som rada, keď môžem vidieť lektorov aj mimo prednášok, keď si s nimi môžem neformálne posedieť pri káve či víne“, doplní žurnalistka Alžbeta Remencová.

Okrem zahraničných hostí budú na druhom ročníku prednášať aj známe slovenské osobnosti. Filmár Erik Baláž študentov vezme do tatranskej divočiny, biopestovateľ Ján Šlinský ich zaučí na svojej farme, filozof Václav Cílek s nimi podiskutuje o kolapsoch. Facilitátor Dušan Ondrušek bude učiť študentov ako riešiť konflikty. Kompletný zoznam lektorov je možné nájsť na www.sokratovinstitut.sk/lektori.

Sokratov inštitút je projektom Živice, jeho akademickým partnerom je Technická univerzita vo Zvolene. Štúdium na Sokratovom inštitúte je zdarma vďaka finančnej podpore vlád Švajčiarskej konfederácie a Slovenskej republiky, a to v rámci Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce. Firemným partnerom projektu je spoločnosť ZSE a. s.

Viac sa dozviete na sokratovinstitut.sk.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR