So slovenským ISICom zľava aj na cestovanie vlakmi a autobusmi v Česku

Školský servis, 5. septembra 2018 7:45

Od 1.9.2018 vstupuje v ČR do platnosti vládne nariadenie (Výmer Ministerstva financií ČR č. 02/2018), ktoré určuje výšku zľavy v autobusovej a vlakovej doprave, okrem iného, aj pre študentov.

Bratislava 5. septembra (SkolskyServis.sk) - Združenie CKM SYTS, vydavateľ preukazov ISIC, ITIC a EURO<26 na Slovensku má pre držiteľov ISIC výbornú správu zo susedného Česka. Česko je pre nás zaujímavou a častou cestovateľskou destináciou, od 1.9.2018 pre držiteľov platných preukazov ISIC zo značným ušetrením na cestovnom.
/em>

Od 1.9.2018 vstupuje v Českej republike do platnosti vládne nariadenie (Výmer Ministerstva financií ČR č. 02/2018), ktoré určuje výšku zľavy v autobusovej a vlakovej doprave, okrem iného, aj pre študentov. Výška zľavy je 75 % z plného (obyčajného) cestovného a je určená pre deti, študentov a seniorov. Zľavu je možné využívat celoročne bez akéhokoľvek časového obmedzenia, týka sa len vnútroštátnej dopravy.

Žiaci a študenti vo veku od 18 do 26 rokov môžu preukázať nárok na zľavu aj platným študentským preukazom ISIC, zľava je uznaná na základe platného vizuálu preukazu ISIC.

Zľava platí u všetkých vlakových dopravcov v Českej republike, teda nielen na Českých dráhach, ale aj u súkromných dopravcov RegioJet, Leo Express, GW Train Regio alebo Arriva. Čo sa týka autobusovej dopravy, zľava platí na všetkých pravidelných linkách okrem spojov MHD, ktoré neprekračujú hranice mesta.
Niektoré kraje a mestá rozhodli, že 75% zľavu rozšíria aj na dopravu vrámci mesta a zaplatia ju tak nad rámec štátneho príspevku. Jednotný systém tak bude od septembra platiť v MHD v Libereckom kraji (Liberec, Jablonec nad Nisou., Turnov, Česká Lípa) a Ústeckom kraji (Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Chomutov, Jirkov, Litvínov, Most, Bílina, Varnsdorf).

Bližšie informácie sa môžu držitelia preukazov ISIC dozvedieť na stránke www.isic.sk, poprípade na www.studentskejizdne.cz


Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR