SNS: Peniaze na platy učiteľov sú v ziskoch monopolov

TASR, 23. januára 2016 19:23

Konštatoval to dnes na tlačovej besede predseda SNS Andrej Danko v súvislosti s pondelňajším (25.1.) celoslovenským ostrým štrajkom učiteľov.

Sliač-Sielnica 23. januára (TASR) – Podľa Slovenskej národnej strany (SNS) sú peniaze na zvýšenie platov učiteľov či zdravotníkov, lepšie školy, sociálne služby a cesty v zisku monopolných spoločností, ktorý však odchádza do zahraničia. Konštatoval to dnes na tlačovej besede predseda SNS Andrej Danko v súvislosti s pondelňajším (25.1.) celoslovenským ostrým štrajkom učiteľov.

Andrej Danko, predseda SNS. Foto: TASR/Martin Baumann


"Keď som sa stal predsedom SNS a prvýkrát štrajkovali, navštívil som šéfa odborov. Bol mierne v šoku, že aj predseda SNS môže mať sociálne cítenie. Snažil som sa ho vtedy nastaviť na komunikáciu, aby požiadavka učiteľov nebola o zvyšovaní platov bez argumentu, kde sú peniaze. Peniaze učiteľov či zdravotníkov sú v monopoloch, ktoré si neplnia elementárne povinnosti. Keď v Maďarsku, Španielsku alebo Francúzsku zaviedli telekomunikačnú daň, niekoľko desiatok miliónov sa obstaralo do rozpočtu," reagoval Danko s tým, že my nemáme peniaze ani len na elementárne veci, ako napríklad lepšiu životnú úroveň pre našich starých rodičov, ktorí sú v domovoch dôchodcov.

"Áno, ja som za stranu protestu, samozrejme musí mať hlavu a pätu," dodal. Podľa neho je školstvo v zúfalom stave, treba sa však plošne pozrieť na celú spoločnosť a hľadať systémy, ako nájsť financie, ktoré nám odchádzajú.

Súvisiace články:
ISU: V. Crmoman: Ideme do časovo neobmedzeného štrajku
J. Draxler: Aktivita niektorých učiteľov je čisto politická záležitosť
PREMIÉR: Pre učiteľov do 5. marca viac urobiť nemôžeme
Do štrajku sa doteraz prihlásilo viac ako 11.000 učiteľov
Riaditeľské voľno bez príčiny môže byť porušením zákona


Téma TASR