Slovensko už 22-krát ožije Matematickým klokanom

Školský servis, 18. januára 2019 13:38

Celosvetovo sa vlani do súťaže zapojilo viac ako 6 miliónov žiakov v 78 krajinách na štyroch kontinentoch.

Foto: Talentida


Bratislava 18. januára (SkolskyServis.sk) -

Foto: Talentida
Súťaž MATEMATICKÝ KLOKAN je ...
... najväčšia
Na Slovensku ju už riešilo viac ako milión žiakov. Celosvetovo sa vlani do súťaže zapojilo viac ako 6 miliónov žiakov v 78 krajinách na štyroch kontinentoch.

... medzinárodná
Každý rok si v ten istý marcový deň klokanisti sadnú do školských lavíc a riešia takmer rovnaké úlohy. Neľakajte sa. U nás sú testy v slovenčine, mení sa ich obťažnosť pre jednotlivé vekové kategórie.

... inšpiratívna
Klokan nie je len jednodňová matematická súťaž. Žiaci riešia úlohy aj na webe. Posielajú klokanovi kresbičky, básničky. Pripravujú projekty a prezentácie s riešením úloh. Žijú s ním proste celoročne. (fotografia zo SPŠE v Prešove). A ak chcete vidieť ako sa zmestí do jeden miestnosti 65 000 odpoveďových hárkov, príďte na exkurziu do Talentídy, ako to urobili štvrtáci zo SZŠ na Bajkalskej ulici v Bratislave.

... pre všetkých
Do súťaže sa na Slovensku môžu zapojiť všetky školy a všetci žiaci od prváčikov až po maturantov. Na každého čakajú testy pre neho ušité. Piatak má iné úlohy ako maturant. Namiesto učebnicových vedomostí sú zamerané na použitie zdravého sedliackeho rozumu.

... hravá
Deti majú súťaž rady. Úlohy sa im zdajú veľmi hravé. Aj stránka klokana intenzívne žije. Žiaci sa s klokanom hrajú, počítajú s ním, aj sa ho môžu na čokoľvek spýtať. Dokonca sa z Klokana stal aj herec. Pozrite si jeho prvé video .

... opäť tu
Tento rok sa bude klokaniť vo štvrtok 21. marca.
Školy prihlasujú svojich žiakov do 8. februára.

Podrobné informácie o súťaži nájdete na www.matematickyklokan.sk.

Ukážky úloh:


Pre prvákov:

Foto: TASRPre tretiakov:

Foto: TalentidaPre ôsmakov:

Foto: TalentidaPre stredoškolákov

Foto: Talentida
Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR