Slovenská učiteľka Tkáčová nepostúpila do finále Global Teacher Prize

TASR, 24. marca 2019 7:49

Finále súťaže Global Teacher Prize sa uskutoční v nedeľu 24. marca v Dubaji. .

Dubaj 23. marca (TASR) – Zuzana Tkáčová, učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach, ktorá zvíťazila v prvom ročníku súťaže Učiteľ Slovenska, postúpila na celosvetovú súťaž Global Teacher Prize do Dubaja. Medzi desiatich finalistov však nepostúpila.
1. ročník súťaže Učiteľ Slovenska. Predstavenie najlepšieho učiteľa, ktorý bude reprezentovať Slovensko v rámci medzinárodného ocenenia Global Teacher Prize. Na snímke Zuzana Tkáčová, učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach, ktorá sa stala prvou víťazkou v súťaži Učiteľ Slovenska 2. októbra 2018 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian Foto: TASR/Jakub Kotian

Finále súťaže Global Teacher Prize sa uskutoční v nedeľu 24. marca v Dubaji. "Snaha bola dostať sa medzi desiatku, pretože takéto podržanie Slovenska a ukázanie, že čo robíme, by bolo super, ale na druhej strane som si uvedomila, že možno by to bola veľmi veľká záťaž, ktorá by mi ubrala z toho času, ktorý si myslím, že je potrebné investovať v prvom rade na Slovensku," vysvetlila pre TASR Tkáčová. Ako doplnila, na Slovensku pracuje na viacerých projektoch a uvedomuje si, že v slovenskom školskom systéme je stále čo meniť.

"Napriek tomu, že možno uberiem slávu Slovensku v tom celosvetovom merítku, na Slovensku mám stále veľa vecí, ktoré chcem dotiahnuť," povedala.

Medzi finálovú desiatku sa dostalo päť žien a päť mužov z Gruzínska, Brazílie, Holandska, Spojeného kráľovstva, Indie, USA, Argentíny, Austrálie, Japonska a Kene. Ocenenie udeľuje Nadácia Varkey.

Všetkých nominovaných učiteľov, ktorí postúpili do finále, hodnotila odborná komisia. Tá vyberala zoznam najlepších 50 a následne aj finálnu desiatku spomedzi všetkých učiteľov.

Porota pozostáva z verejných činiteľov, riaditeľov škôl, akademických pracovníkov, novinárov, podnikateľov, riaditeľov firiem, vedeckých pracovníkov a mediálne známych osobností z celého sveta. Ich spoločným cieľom je vyzdvihnutie dôležitosti práce, ktorú učitelia robia, na čo im slúži komplexný zoznam hodnotiacich kritérií.
Téma TASR