Školákov z východu vystriedajú počas prázdnin žiaci zo západu

TASR, 22. februára 2019 7:01

Týždeň oddychu je už tradične rozložený podľa jednotlivých regiónov Slovenska.

Foto: Mgr. Silvia Bodláková


Bratislava 22. februára (TASR) - Od pondelka 25. februára sa začínajú pre zhruba 227.160 žiakov základných a stredných škôl v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji jarné prázdniny. Týždeň oddychu je už tradične rozložený podľa jednotlivých regiónov Slovenska. 

Ako prví prázdninovali v tomto roku školáci v Prešovskom a Košickom kraji, ktorí si od školy oddýchli od 18. do 22. februára. Vyučovanie sa pre takmer 214.600 školákov z východu Slovenska začne v pondelok 25. februára. Žiaci na západe krajiny sa do škôl vrátia opäť v pondelok 4. marca.

Najdlhšie si na jarné prázdniny musí počkať takmer 230.000 školákov na strednom Slovensku. V Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji sú naplánované od 4. do 8. marca a do školských lavíc sa opäť vrátia v pondelok 11. marca. 

Po jarných prázdninách čakajú školákov ďalšie prázdniny počas veľkonočných sviatkov. Školáci si oddýchnu od štvrtka 18. apríla do utorka 23. apríla. Školské vyučovanie sa začne v stredu 24. apríla. Harmonogram školských prázdnin uverejňuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Téma TASR